Новини » Світ Читать эту новость на русском

У світі розпочали розробку інгаляційних вакцин від коронавірусу

Вчені
Фото з відкритих джерел

Дія вакцини спрямована на підсилення захисних властивостей легень, носа та горла

Вчені з Великої Британії, США та Гонконгу розпочали розробку інгаляційних вакцин від COVІD 19. Дія вакцини орієнтована на підвищення імунітету людини від усіх вірусних хвороб. Інгаляційна вакцина може бути значно ефективнішою за традиційну – ін’єкційну. Про це повідомляє Вloomberg.

"Перше покоління вакцин, ймовірно, захистить багато людей, але я думаю, що вакцини другого і третього покоління будуть ключовим компонентом того, що в кінцевому підсумку буде необхідно. В іншому випадку, ми будемо продовжувати розробку", – сказав Майкл Даймонд, інфекціоніст Вашингтонського університету в Сент-Луїсі.

Дію інгаляційної вакцини перевіряли на мишах. Введення препарату через ніс спричинило потужну імунну реакцію гризунів, особливо в носі та дихальних шляхах. Як повідомляють дослідники Вашингтонського університету, це дозволить підсилити місцевий імунітет найбільш вразливих для потрапляння коронавірусу ділянок. Вакцину постачатимуть в аєрозолі.

Новини за темою: МОЗ дав 10 порад, як уберегти співробітників від коронавірусу

Нагадаємо, що розробкою вакцини від коронавірусу займається багато країн. У Росії, вже запатентували два препарати, але президент України Володимир Зеленський відхиляє можливість їх постачання. Натомість, влада розраховує на досягнення західних вчених.