У Перу президентські вибори виграв шкільний вчитель

Педро Кастільо
Педро Кастільо Фото з відкритих джерел

Він отримав 50,125%, а його найближча конкурентка - 49,875%

Після підрахунку всіх голосів на президентських виборах у Перу кандидат від соціалістів Педро Кастільо з невеликим відривом випередив свою консервативну суперницю Кейко Фухіморі. Про це повідомляє Reuters.

Фухіморі отримала  49,875% голосів, а Кастільо - 50,125%.

Зазначається, що голосування зіштовхується з потенційними юридичними проблемами з боку Фухіморі – вона висунула звинувачення в шахрайстві з невеликими доказами і спробувала анулювати деякі голоси. Фухіморі заявляла, що прихильники Кастільо вкрали голоси в сільській місцевості. Водночас, міжнародні спостерігачі заявили, що немає ніяких доказів фальсифікації і що вибори були чесні.

Зазначимо, що Кастільо - член лівої партії "Вільне Перу". Він учитель початкової школи і політичний новачок і отримав широку підтримку широких мас за обіцянки переписати Конституцію і перерозподілити гірничодобувні багатства.

Останній тур президентських виборів у Перу відбувся 6 червня. 

Новини за темою: Україна затвердила безвіз із Перу

Нагадаємо, у вересні Конгрес Республіки Перу (однопалатний парламент) схвалив проєкт резолюції про відсторонення від посади президента країни Мартіна Віскарри

Тоді пропозицію розпочати імпічмент підтримали 65 депутатів з 52 необхідних. Проти висловилися 36 членів парламенту, а ще 24 - утрималися.