Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Латвії заборонили публічне використання георгіївської стрічки

Георгіївська стрічка
Георгіївська стрічка

Дискусії щодо цього тривали 2 роки

Сейм Латвії у третьому, остаточному читанні затвердив заборону на публічне використання георгіївських стрічок. Про це повідомляє Delfi.

Парламентарі внесли зміни до закону "Про безпеку масових розважальних та святкових заходів" та закону "Про збори, ходи та пікети".

Також у публічних заходах заборонили використання військової форми Радянського Союзу та нацистської Німеччини. Під заборону потрапили знаки СС та радянські символи – серп та молот і п'ятикутна зірка.

Саме використання георгіївської стрічки викликало найбільше обговорень. За це проголосували 46 політиків, проти – 30.

Новини за темою: Ще в одному місті України сталася бійка через прапор із забороненою символікою

Проте ці символи, зокрема, георгіївську стрічку, можна використовувати в освітніх, наукових та мистецьких цілях. Тобто у випадках, коли вони не прославляють тоталітарні режими та не виправдовують скоєні злочини.

Депутат Рітварс Янсонс наполягав на забороні символу, аргументуючи це тим, що для латвійців він означає підкорення та русифікацію.

А Яніс Домбрава наголосив під час дебатів, що георгіївська стрічка стала символом сучасного імперіалізму, який вбив тисячі людей в Україні.

Новини за темою: Росія і Білорусь готують єдину символіку

Як повідомлялося раніше, українські прикордонники заборонили громадянину Молдови в'їзд на територію України на три роки за те, що на його машині була георгіївська стрічка. Іноземець стрічкою прикрасив передню панель автомобіля.