Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Китаї аферист підробив вакцину від COVID-19 і продавав її за кордон

афера з вакциною в Китаї
Фото з відкритих джерел

Чоловік продавав фізіологічний розчин і мінеральну воду під виглядом вакцини від коронавірусу

У Китаї аферист підробив оригінальну упаковку вакцини від коронавірусу та створив більше 58 тисяч власних сумішей. У результаті зловмисника заарештували. Про це повідомляє ВВС

Як з'ясувалося, чоловік на ім'я Конг разом з командою організував багатомільйонну аферу: фізіологічний розчин і мінеральну воду видавали за вакцину проти COVID-19. Така схема діяла з серпня 2020 року і допомогла аферистам незаконно заробити приблизно 18 мільйонів юанів (2,78 мільйона доларів). Частину доз такого препарату вже відправили за кордон. Однак у яку саме країну потрапила підробка, поки встановлюють.

Новини за темою: Китайська компанія подала документи на реєстрацію COVID-вакцини в Україні

У виданні додали, що за аналогічні злочини було арештовано понад 70 осіб. Загалом було зафіксовано приблизно 20 випадків підробок.

Зокрема, у листопаді 2020 року партія з 600 цих "вакцин" була відправлена ​​в Гонконг перед відправкою за кордон. Продажі здійснювалися на основі закупівель вакцин по внутрішніх каналах "реальних виробників". Також підроблені вакцини продавалися в лікарнях за завищеними цінами. Інші злочинці проводили власні програми вакцинації і змушували лікарів у селах вакцинувати людей препаратом незрозумілого походження. 

Новини за темою: В Україні відкрили кримінальну справу щодо закупівлі вакцин від коронавірусу

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомили, що китайська компанія Sinovac може затримати поставки вакцини від коронавірусу COVID-19 в Україну. Таким чином, план України щодо застосування цього препарату із березня може бути відтермінований на невизначений час.