У Гонконзі розробили спрей для носа з вакциною від COVID-19 та грипу

коронавірус
Фото з відкритих джерел

Імунізація від грипу за допомогою назальних спреїв уже відома

Учені з Гонконзького університету завершили роботу над спеціальним носовим спреєм, що містить вакцину водночас від звичайного грипу та COVID-19: наступного місяця почнуться його випробування на людях. Про це йдеться у дослідженні, опублікованому в науковому виданні Nature microbiology.

Як зазначається, суть цього проєкту полягає в тому, щоб знищувати віруси, зокрема COVID-19, одразу в носі – звідки вони, як правило, й потрапляють в людський організм.

Якщо імунізація від грипу за допомогою назальних спреїв уже відома, то новий препарат, на думку вчених, має також забезпечити захист від коронавірусу.

Завдяки випробуванням на сирійських хом’яках китайські науковці з Гонконгу з’ясували, що певні препарати, які використовують для лікування інфекційних захворювань, є ефективними для придушення симптомів коронавірусу.

Спочатку для клінічних випробувань вакцини-спрею планують залучити приблизно 100 людей. В ході тестування китайські вчені будуть досліджувати, зокрема, безпеку вакцини, а також оптимальну дозу для кожної людини. Науковці вже подали у США патент на виготовлення такої вакцини.

Новини за темою: Степанов повідомив приблизну вартість вакцини проти коронавірусу

Нагадаємо, за останню добу в Україні зафіксовано 5062 випадки зараження коронавірусом, 951 пацієнт одужав, а 71 особа померла.