У Гонконгу створили робота для догляду за хворими на COVID-19 і літніми людьми

 Робот-медсестра на ім'я Грейс

Робот-медсестра на ім'я Грейс

Фото з відкритих джерел

Він може імітувати дії за допомогою понад 48 основних лицьових м'язів

У Гонконгу створили людиноподібного робота для догляду за хворими на COVID-19 і літніми людьми. Про це повідомляє СNA.

Як зазначається, працювала над ним команда вчених, яка створила знаменитого робота-гіноїда Софію, і нині запущено пілотну модель, засновану на ринкових принципах охорони здоров'я - робот-медсестра на ім'я Грейс.

Новини за темою: Робот Софія тепер має молодшу сестричку

"Робот орієнтований на ринок охорони здоров'я. Його призначення - догляд за людьми похилого віку або інфікованими коронавірусом пацієнтами, що знаходяться в ізоляції. Одягнена в синю уніформу медсестри, Грейс має азіатські риси обличчя і каштанове волосся. У неї є тепловізор на грудях, який вимірює температуру пацієнта. Робот використовує штучний інтелект для діагностики і вміє говорити англійською та мандаринським і кантонським діалектах китайської", - йдеться в повідомленні. 

"Запуск Грейс стався в зв'язку з термінової необхідностю в роботах-гуманоїдах в умовах пандемії", - додав Кім Мін-Сун, професор з комунікацій Гавайського університету. 

За словами виконавчого директора спільного підприємства Hanson Robotics і Singularity Studio Девіда Лейка, до серпня Awakening Health має намір почати масове виробництво бета-версії Грейс, а в наступному році планує повністю запустити її в роботу в Гонконзі, материковому Китаї, Японії та Кореї.

Повідомляється, що робот може імітувати дії за допомогою понад 48 основних лицьових м'язів і має заспокійливу поведінку.

На сьогодні, вартість роботів-гуманоїдів можна порівняти з цінами елітних автомобілів. Проте, вона знизиться, коли компанія буде виробляти десятки або сотні тисяч одиниць.

"Людська зовнішність сприяє довірі і природній взаємодії, тому що ми звикли до спілкування віч-на-віч", - зазначають у компанії. 

Новини за темою: У Китаї 5G-робот провів ультразвукове сканування пацієнтці на відстані 400 кілометрів

Нагадаємо, робот Софія - найбільш розвинений з усіх нині існуючих роботів-гуманоїдів на Землі. Нещодавно, робот Софія прикрасила обкладинку березневого номера журналу Cosmopolitan India. Для стильної зйомки її одягли в сукню індійського дизайнера Танії Хануджі.