США пригрозили Китаю санкціями через автономію Гонконгу

Роберт О'Браєн
Радник президента США Роберт О'Браєн Фото з відкритих джерел

У США наголосили, що що через такі дії Китаю великі фінансові компанії припинять свою роботу в Гонконгу

Сполучені Штати Америки пригрозили ввести санкції проти Китаю, якщо Пекін легалізує в Гонконгу свої спецслужби, що позбавить цей район високого рівня автономії.

Про це заявив радник президента США з нацбезпеки Роберт О'Браєн, повідомляє Reuters.

За словами політика, ухвалення китайськими законодавцями законопроекту про національну безпеку Гонконгу може поставити під загрозу статус міста як азійського й міжнародного фінансового центру.

"Схоже, що за допомогою закону, що стосується національної безпеки, вони, по суті, збираються захопити Гонконг. Якщо держсекретар США не зможе підтвердити, що Гонконг зберігає значний рівень автономії, якщо це станеться, послідують санкції проти Гонконгу та Китаю", - заявив О'Браєн.

Новини за темою: Рівень безробіття у Гонконгу сягнув 4,2%

Радник президента США зазначив, що через такі дії Пекіну великі фінансові компанії припинять свою роботу в Гонконгу, а багато жителів цього регіону виїдуть з нього.

"Одна з причин, через яку вони (глобальні корпорації - ред.) перебували в Гонконзі, це те, що там було верховенство права, було вільне підприємництво, капіталістична система, демократія і вибори в місцеві законодавчі органи. Якщо все це зникне, то я не впевнений, як фінансова спільнота зможе там залишатися", - зауважив О'Браєн.

До слова, влада КНР має намір розглянути резолюцію про розробку нового закону про національну безпеку на території Гонконгу з можливістю створення в районі особливих органів держбезпеки. Це рішення Пекіну викликало стурбованість у західних країн та гонконгської опозиції. 

Нагадаємо, цього тижня у Гонконзі відновилися вуличні акції протесту після пандемії коронавірусу - на цей раз правоохоронці знову застосували сльозогінний газ проти протестувальників.