Новини » Світ Читать эту новость на русском

Прем'єром Швеції вперше в історії стала жінка

Міністр фінансів Магдалена Андерссон
Міністр фінансів Магдалена Андерссон

Магдалену Андерссон офіційно прийме повноваження тільки після зустрічі з королем Карлом XVI Густавом

Шведський парламент проголосував за призначення нового прем'єр-міністра. Вперше в історії країни цей пост обійняла жінка. Про це повідомляє місцеве видання "The Local".

Як зазначається, парламент затвердив лідера соціал-демократів Магдалену Андерссон новим прем'єр-міністром Швеції. Але офіційно вона прийме повноваження тільки після зустрічі з королем Карлом XVI Густавом в цю п'ятницю.

Відомо, що серед скандинавських країн тільки у Швеції до цього не було жінки на посаді прем'єр-міністра. У Данії, Норвегії, Фінляндії та Ісландії жінки очолювали уряди.

Крім цього, Андерссон також окреслила політичні пріоритети на майбутнє - повернути демократичний контроль над школами та охороною здоров'я, відмова від приватизації сектору соціального забезпечення, лідерство Швеції у сфері боротьби зі зміною клімату.

Новини за темою: Меркель обговорила з прем'єром Польщі міграційну кризу на кордоні з Білоруссю

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Норвегії Ерна Сульберг подала королю Харальду V прохання про відставку чинного уряду. Причиною стала поразка панівної партії на парламентських виборах у вересні.