Новини » Світ Читать эту новость на русском

Потік мігрантів до Білорусі значно зменшився, - Моравецький

Матеуш Моравецький
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький Фото з відкритих джерел

За його словами, на це вплинули скоординовані дії країн

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що потік мігрантів в Білорусь став значно менше, ніж під час піку, що був місяць тому. Про це повідомляє PAP.

"Переговори з іракським прем'єр-міністром, з прем'єр-міністром автономних регіонів в Курдистані і з партнерами в Туреччині і на Близькому Сході, а також надійна співпраця з такими країнами, як Узбекистан, означає, що сьогодні нових мігрантів в Білорусь набагато менше, ніж на піку потоку мігрантів, тобто близько місяця або двох-трьох тижнів тому", - заявив він.

За його словами, це перший важливий крок до розрядки міграційної кризи, який викликала Білорусь.

"Це політична криза, в якій людей використовують контрабандисти, мафії, в у співпраці з режимом Олександра Лукашенка, щоб створити елемент тиску на ЄС і бути елементом дезінтеграції блоку і елементом хаосу, який, на думку Лукашенка, буде найкращим чином служити його цілям", - додав прем'єр Польщі.

Новини за темою: Минулої доби півсотні мігрантів з Білорусі штурмували кордон Польщі

Раніше повідомлялося, що кількість незаконних перетинів кордону на зовнішніх кордонах Європейського Союзу за десять місяців 2021 року зросла майже на 70%. У жовтні виявлено близько 22,8 тисячі незаконних перетинів кордону на основних міграційних маршрутах Європи, що на 30% більше, ніж у 2020 році.