Норвегія офіційно відмовилася від вакцини AstraZeneca

Вакцина AstraZeneca
Вакцина AstraZeneca Global Look Press

Відмова пов'язана з рідкісними, проте серйозними побічними ефектами - утворенням тромбів

Норвезька прем’єрка Ерна Солберг оголосила, що країна офіційно виключила препарат AstraZeneca з програми вакцинації населення через серйозні побічні ефекти. Про це повідомляє The Local

Згідно з повідомленням, уряд Норвегії підтримав призупинення використання вакцини, але запропонує її тим, хто хоче добровільно зробити щеплення саме цим препаратом.

Як відомо, використання препарату було офіційно припинено через кілька днів після того, як комітет експертів ухвалив, що ця вакцина має бути виключена зі стратегії Норвегії щодо вакцин через рідкісні серйозні побічні ефекти, такі як утворення тромбів (відомо про 5 випадків, троє людей померли).

Очільниця уряду зауважила, що Норвегія оновить свою стратегію вакцинації, і люди у віці від 18 до 24 років будуть рухатися вперед у черзі. Тепер їм буде запропонована вакцина після вакцинації всіх людей старше 45 років. Люди у віці від 25 до 39 років будуть останньою групою, якій запропонують вакцину.

До слова, наразі Норвегія використовує лише вакцини виробництва Moderna та Pfizer/BioNTech.

Новини за темою: У В'єтнамі заявили про першу смерть після щеплення вакциною AstraZeneca

Раніше повідомлялося, що у Європейському Союзі, який збирається подати до суду на AstraZeneca, не будуть продовжувати контракт з фармацевтичною групою на поставку вакцини проти коронавірусу.