Новини » Світ Читать эту новость на русском

"Нормандський формат" потрібно зберегти до політичної волі Росії, - Фельдгузен

посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен
Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен girl2leader.org.ua

Переговори в "нормандському форматі" наразі перебувають у глухому куті

Переговори у "нормандському форматі" необхідно продовжити, або, принаймні, зовсім не зупиняти. Для того, аби зберегти цю платформу до того часу, коли настане політична воля Росії. Про це заявила посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен, передає "Інтерфакс-Україна".

"Як на мене, ці перемовини треба продовжити або в будь-якому випадку не зовсім зупинити, щоб мати платформу, коли настане час і коли буде політична воля і в Росії", - наголосила Фельдгузен.

Дипломат зазначила, що не вважає оприлюднення главою МЗС Росії Сергієм Лавровим конфіденційного листування з міністрами закордонних справ Німеччини та Франції кроком до закриття переговорів у "нормандському форматі".

"Чому Лавров оприлюднив листування? Тому що він міг це зробити. Щоб ми були обурені, але канцлер відреагувала дуже спокійно на це. Чесно кажучи, це не було великим сюрпризом. Це не вперше вони оприлюднюють такі конфіденційні папери", - сказала вона.

Посол підкреслила, що в будь-якому випадку переговори в "нормандському форматі" наразі перебувають у глухому куті, і в Німеччині дуже сподівалися, що буде ще якась зустріч у "нормандському форматі" на найвищому рівні.

Фельдгузен додала, що говорити про нові формати врегулювання ситуації немає сенсу.

"Ми завжди раді, коли наші партнери нас підтримують, і США це зробили. Ми й далі так співпрацюємо зі США, ми справді в дуже близькому контакті з ними, вони хочуть допомогти. Говорити про інші формати немає сенсу, тому що ми маємо один формат. Ми знаємо як він функціонує, і якщо його підтримувати - це вже добре", - резюмувала вона.

Новини за темою: Глава МЗС РФ Лавров продовжує уникати зустрічі в "нормандському форматі", - Кулеба

Нагадаємо, раніше прессекретар президента України Сергій Никифоров заявив, що подальша робота "нормандського формату" за участі України, Франції, Німеччини та Росії - під питанням. Зустрічі у форматі не проводились уже рік.