Називають "убивцями": На острові Уайт в Англії знайшли два нові види динозаврів

В Англії на острові Уайт виявили два нові види динозаврів
В Англії на острові Уайт виявили два нові види динозаврів The Independent

У них були "крокодилоподібні черепи", що дозволяли полювати на суші та у воді

В Англії на острові Уайт виявили два нові види динозаврів — кожен розміром зі шкільний автобус. Про це повідомили в науковому журналі Scientific Reports, цитує The Independent.

Зазначається, що тварин називають "убивцями", адже у них були "крокодилоподібні черепи", що дозволяли полювати на суші та у воді.

Крім цього, у динозаврів були гострі як бритва зуби та кігті, а також хлистоподібний хвіст.

Науковці із Саутгемптонського університету виявили, що скамʼянілості належать двом раніше невідомим видам динозаврів-тероподів із сімейства спинозаврових.

Наголошується, що частини двох черепів колекціонери знайшли кілька років тому на пляжі поблизу Брайстоуну.

Після цього до розкопок підключилися співробітники місцевого Музею динозаврів, які витягли понад 50 кісток тварин.

Породи, в яких знайшли кістки, належать до раннього крейдового періоду, їхній вік — приблизно 125 мільйонів років.

Новини за темою: Атакамські кістки: Учені знайшли новий вид динозавра

Підкреслюється, що обидві тварини досягали 9 метрів у довжину, понад 3 метри у висоту та важили близько пʼяти тонн. Вони тісно повʼязані з гігантським спинозаврами — найбільшим наземним мʼясоїдом, який коли-небудь жив.

Одного динозавра назвали Ceratosuchops inferodios, що перекладається як "пекельна чапля з обличчям крокодила". У нього на обличчі була низка рогів і шишок, він пересувався як сучасна чапля.

Другого назвали Riparovenator milnerae, що означає "мисливець на березі річки Мілнер" — на честь британського палеонтолога Анджели Мілнер.

Крім цього, аналіз показав, що спинозаврові еволюціонували в Європі, а потім поширилися в Азії, Африці та Південній Америці.

Найскандальнішим був спинозавр, або "рептилія з шипами", завдовжки 15 метрів із "вітрилом" на спині (це були високі хребетні шипи).

"Це найрідкісніша і найзахоплююча знахідка, яку я зробив за понад 30 років", - наголосив колекціонер скамʼянілостей Браян Фостер.

Повідомляється, що острів Уайт охрестили "островом динозаврів", адже там знайшли більше кісток динозаврів, ніж будь-де ще в Європі. Знахідка закріплює за ним статус одного з найкращих місць для пошуку останків динозаврів.

Підкреслюється, що знайдені скамʼянілості виставлять у Музеї острова динозаврів.

Новини за темою: У Китаї знайшли скам'янілість динозавра, який жив 200 мільйонів років тому

Нагадаємо, раніше в Австралії науковці підтвердили відкриття нового виду динозаврів. Експерти довго намагалися класифікувати динозавра, але зрештою зрозуміли, що це зовсім новий вид, який раніше не був досліджений.