Україна вивчить аудіозапис про можливе навмисне знищення літака "МАУ" в Ірані, - Єнін

В Ірані розбився літак МАУ
В Ірані розбився літак МАУ CNN

У ньому, можливо, іранський міністр закордонних справ розповідає про навмисне збиття

Українська сторона вивчить аудіозаписи, які можуть свідчити про причетність іранської сторони до навмисної аварії українського літака "МАУ" поблизу Тегерану. Про це у коментарі "Радіо Свобода" повідомив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін.

"Від самого ранку нами проведено серію телефонних розмов із представниками органів досудового розслідування та прокуратури України, які перебувають на контакті з нашими іноземними колегами і координуватимуть зусилля з дослідження цього запису з метою встановлення його автентичності", - заявив він.

За словами Єніна, українські слідчі та прокурори є компетентними та зможуть з’ясувати істинні причини аварії.

"Розслідування збиття MH17 є яскравим цьому прикладом. Ми обов’язково повідомимо вас про результати. Як ми неодноразово казали, ключовим для України є відновлення справедливості та встановлення правди. Ми встановимо, що сталося тієї ночі", - зазначив заступник очільника МЗС.

При цьому посадовець додав, що Україна та світова спільнота виступає за те, що найбільшою цінністю є людські життя, їхні права та, безпосередньо, система безпеки польотів.

"Вже за декілька тижнів органи з безпеки авіації України висловлять свої коментарі до проєкту технічного звіту, після чого Іран подасть його на розгляд IKAO. Я закликаю всіх, весь цивілізований світ уважно стежити за публікацією цього звіту та належним чином відреагувати на нього. Також продовжується і трек кримінального розслідування, саме воно має розставити всі крапки над "і" щодо того, хто і за яких обставин збив літак", - повідомив він.

Окрім цього Єнін зауважив, що до спільної координаційної групи з розслідування авіакатастрофи Україна входить разом із Канадою, Великою Британією, Швецією та Афганістаном. Таким чином, спільно вони планують довести справу до кінця та боротися за справедливість.

Новини за темою: Україна наполягає на кваліфікації "особливо тяжкий злочин" у справі про збиття літака "МАУ" в Ірані, – Офіс генпрокурора

Нагадаємо, що сьогодні вранці канадський уряд і органи безпеки країни заявили про наявність цікавого запису. Зокрема, на ньому, імовірно, міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф говорить про те, що знищення рейсу українського Boeing було навмисним. Однак, Іран офіційно спростував інформацію про зумисне збиття літака "МАУ" 8 січня 2020 року. Представництво країни вважає, що наданий запис не відповідає дійсності.