Молдова оголосила режим підвищеної готовності через кризу в газовому секторі

молдова
Фото з відкритих джерел

Уряд країни готує альтернативні сценарії, які включать імпорти газу з інших джерел з використанням існуючих міжмережевих з'єднань з Україною і Румунією

Комісія з надзвичайних ситуацій Молдови запровадила режим підвищеної готовності через кризу в газовому секторі. Про це повідомляє Point.

"Ми оголошуємо НС, щоб бути готовими до будь-якого сценарію. Стан готовності означає, що установи можуть приймати конкретні заходи для захисту громадян", - сказав міністр інфраструктури і регіонального розвитку Андрея Спину.

Він також додав, що уряд країни планує розробити систему компенсації для громадян та продовжує переговори щодо забезпечення газом.

Своєю чергою, прем'єр-міністр Молдови Наталія Гаврилиця заявила, що планує попросити Комісію перевірити резерви природного газу компаній сектора.

"Крім того, ми обговоримо, якою мірою ми можемо збільшити компенсації й допомогу в холодний період року, щоб бути готовими компенсувати можливе підвищення тарифів", - зазначила вона.

Зокрема, прем’єр додала, що уряд сьогодні готує альтернативні сценарії, які включать імпорти газу з інших джерел з використанням існуючих міжмережевих з'єднань з Україною і Румунією.

За словами Гаврилиці, Молдова веде переговори з "Газпромом", однак російська газовидобувна і газорозподільна монополія має дещо інші вимоги й очікування, коли країна плануює продовжити контракт на тих умовах, які існували й раніше.

Новини за темою: Зростання цін на електрику і газ, вивезення лісу. Що означають рішення саміту Україна-ЄС з енергетики та економіки

Нагадаємо, раніше глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що контракт Угорщини та Росії на постачання газу в обхід України не порушує законодавство Європейського Союзу.