Майже 60% кібератак у світі здійснюють російські хакери, - експерти Microsoft

кіберзлочинці
Фото з відкритих джерел

Основними цілями цих хакерів ставали урядові відомства і аналітичні центри — у США, Україні, Великій Британії і європейських країнах-членах НАТО

Експерти Microsoft заявили, що Росія стоїть за 58% вчинених за підтримки державних органів кібератак у світі. Про це йдеться у щорічній доповіді компанії, оприлюдненій 7 жовтня.

Зазначається, такого висновку Microsoft дійшла, проаналізувавши хакерські атаки з липня 2020-го до 30 червня 2021 року.

За даними компанії, основними цілями цих хакерів ставали урядові відомства і аналітичні центри — у США, Україні, Великій Британії і європейських країнах-членах НАТО.

Новини за темою: У Німеччині вперше запровадили режим надзвичайної ситуації через кібератаки

Також у Microsoft розповіли, що на аналогічний період 2019 —2020 року на Росію припадало 52% зафіксованих у світі кібератак.

Підкреслюється, що на другому місці за кількістю атак (у період 2020—2021 роки), згідно з доповіддю, опинилася Північна Корея. Частка її кібератак зросла з приблизно 11% до 23%.

Водночас кількість кібератак, пов’язаних із Китаєм, скоротилася з 12% до 8%, хоча, за даними Microsoft, ступінь їх успішності сягнув 44%.

Новини за темою: Зеленський затвердив стратегію кібербезпеки: В Україні планують створити кібервійсько

Нагадаємо, раніше ми писали, що за шість місяців поточного року фахівці Державної служби спеціального зв'язку заблокували 1,7 млн мережевих атак на держоргани України. З них 26% були здійснені з використанням IP-адрес Росії.