Новини » Світ Читать эту новость на русском

Литва планує ввести надзвичайний стан через ситуацію з нелегальними мігрантами

Литовські прикордонники. Фото: belsat.eu
Литовські прикордонники. Фото: belsat.eu

Він може почати діяти з 00:00 10 листопада протягом місяця

Уряд Литви схвалив пропозицію Міністерства внутрішніх справ про запровадження надзвичайного стану у районах біля кордону з Білоруссю через нелегальних мігрантів. Однак остаточне рішення має прийняти Сейм. Про це повідомив Delfi.

Як зазначається, зранку 9 листопада відбулося засідання уряду, на якому обговорили введення надзвичайного стану на литовсько-білоруському кордоні. А раніше на кордоні було запроваджено посилений режим охорони.

Так, надзвичайний стан прагнуть запровадити з 00:00 10 листопада на місячний термін. Він діятиме на всій ділянці литовсько-білоруського кордону й углиб країни на 5 кілометрів від нього.

Крім цього надзвичайний стан оголосять у пунктах реєстрації й місцях розселення мігрантів у містах Вілюнюс, Кібартай, Рукла, Медінінкай, Пабраде, а також за 200 метрів навколо них.

При цьому, поки він діятиме, мігрантів та розселених позбавляють права на листування, телефонні розмови й використання інших засобів зв'язку та отримання інформації. Винятком є випадки звернень до державних відомств та установ.

Водночас під час режиму надзвичайного стану дозволяється використовувати кошти з державного резерву. Їх можна спрямовувати на усунення загроз громадському спокою через нелегальну міграцію.

Новини за темою: Мігранти з Білорусі пішли на штурм польського кордону. Відео

Нагадаємо, що раніше біля кордону з Польщею зібралося близько 3-4 тисяч нелегальних мігрантів з території Білорусі.

Також за словами незалежних білоруських журналістів, на території Білорусі поблизу стихійного табору мігрантів було чути постріли. Припускалося, що таким чином білоруські спецслужби відлякували їх від спроб повернутися на батьківщину.