Новини » Світ Читать эту новость на русском

Лукашенко пропонує ЄС створити для мігрантів гуманітарний коридор до Німеччини

Олександр Лукашенко

Лідер правлячого в Білорусі режиму Олександр Лукашенко

ТАСС

Зараз на території Білорусі знаходиться сім тисяч біженців

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко в бесіді з т.в.о. канцлера Німеччини Ангелою Меркель заявив, що Європейський Союз повинен створити гуманітарний коридор для двох тисяч біженців. Про це повідомляє "БелТА".

За словами прессекретаря Лукашенка Наталії Ейсмонт, Меркель, згідно з домовленостями, повинна була б вести переговори з ЄС, в тому числі з питання гуманітарного коридору.

Вона додала, що в обмін на це білоруський лідер ніби-то пообіцяв сприяти поверненню всіх інших мігрантів на батьківщину.

Ейсмонт підкреслила, що зараз на території Білорусі знаходиться сім тисяч біженців.

Прессекретар Лукашенка також наголосила, що Білорусь ніби-то вже почала виконувати свої обіцянки, і 18 листопада з Мінська в Багдад вилетіли 374 людини.

Решта нелегалів, зазначила Ейсмонт, продовжують чекати відправлення в країни ЄС і категорично відмовляються повертатися в Ірак, але Мінськ буде над цим працювати.

Новини за темою: Гуманітарна допомога для біженців: Про що говорила Меркель із Лукашенком

Нагадаємо, раніше виконувачка обов'язків канцлера Німеччини Ангела Меркель обговорила телефоном з Олександром Лукашенком ситуацію з мігрантами на кордоні ЄС і Білорусі. Однією з головних тем стало надання гуманітарної допомоги біженцям і нелегалам, які там перебувають. Телефонна розмова тривала близько 50 хвилин.