Новини » Світ Читать эту новость на русском

Данський фрегат стріляв по піратах у Гвінейській затоці, чотирьох застрелили

пірат

У липні пірати захопили танкер "Curacao Trader"

Фото з відкритих джерел

Ще чотирьох піратів військові підняли на борт фрегата без інцидентів

Біля берегів Нігерії військовий склад фрегату Esbern Snare, що належить міністерству оборони Данії, ліквідував чотирьох піратів у рамках операції щодо зменшення небезпеки проходження суден у водах Гвінейської затоки. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на міністерство оборони Данії.

Як зазначається, в середу під час патрулювання у водах Гвінейської затоки на території близько 25-30 водних миль від кордону Нігерії фрегат помітив моторний човен з вісьмома піратами на борту, що швидко рухався в напрямку комерційних кораблів.

Як було помічено з гелікоптера, випущеного фрегатом, на човні перевозили обладнання, пов’язане з піратством, включаючи драбини.

Новини за темою: Напад у Індійському океані: В Україні оголошено першу підозру за піратство

Після попереджувальних пострілів з боку фрегата пірати відкрили вогонь по спецпризначенцях військово-морських сил Данії, які, своєю чергою, застрелили чотирьох із них. Ще чотирьох піратів, одного з них пораненого, данські військові підняли на борт фрегата без інцидентів.

Відомо, що фрегат, який патрулюватиме в регіоні до квітня наступного року, вперше відкрив вогонь у рамках операції у Гвінейській затоці, в якій часто орудують пірати.

До того свою морську присутність в регіоні декларували ВМС США, Британії, Італії, Іспанії та Португалії, що дозволило значно знизити рівень нападів піратів на судна після того, як у 2020 році їм вдалося захопити близько 130 моряків із кораблів, що курсували в Гвінейській затоці.

Новини за темою: В Україні вперше судитимуть людину за піратство

Нагадаємо, раніше біля берегів Беніну пірати напали на танкер і викрали 15 членів екіпажу, до якого належали громадяни України, Румунії та Філіппін. Частину екіпажу судна захопили.