Новини » Світ Читать эту новость на русском

Bloomberg: США попередили ЄС про можливе вторгнення Росії в Україну

Війська РФ на кордоні України
Фото з відкритих джерел

Оцінки Вашингтона ґрунтуються на інформації, якою американська сторона ще не поділилася з ЄС

Сполучені Штати Америки занепокоєні концентрацією військ Росії поблизу українських кордонів. Вашингтон попередив своїх європейських партнерів, що Росія може планувати вторгнення в Україну. Про це повідомляє Bloomberg.

За даними агентства, оцінки Вашингтона ґрунтуються на інформації, якою американська сторона ще не поділилася з ЄС.

Як кажуть чиновники, знайомі з думкою Білого дому, ця інформація підкріплена загальнодоступними доказами.

Водночас представники адміністрації президента США Джо Байдена поки не надали своїх коментарів з цього приводу.

Водночас, на думку близького до Кремля джерела видання Bloomberg, Росія наразі не має наміру розпочинати війну з Україною, але хоче показати, що готова застосувати силу у разі такої потреби.

Проте наступ, як вважає інше джерело, малоймовірний, оскільки російські війська зіткнуться з громадським опором у Києві та інших містах.

Видання інформує, що попередження США з приводу України пов’язане з протистоянням між Польщею і Білоруссю - близьким союзником Росії.

Це відбувається на тлі невизначеності щодо постачання російського газу в Європу, попри обіцянку Путіна збільшити їх починаючи з цього тижня. 

Новини за темою: У США закликали Байдена і ЄС надати Україні зброю через війська РФ на кордоні

Нагадаємо, раніше ми писали, що Сполучені Штати Америки стурбовані військовою активністю Російської Федерації на кордоні України. США сподіваються на те, що Російська Федерація не повторить помилку, яку вона здійснила у 2014 році у відношенні до України.

Як повідомлялося раніше, президент України Володимир Зеленський прокоментував інформацію про те, що Росія стягує свої війська до українських кордонів. Він наголосив, що українська армія готова дати відсіч коли завгодно.

Зокрема кілька тижнів тому видання Politico опублікувало супутникові знімки, які підтверджують скупчення військ Російської Федерації на кордоні з Україною.