У Вінниці віряни УПЦ влаштували молитовне стояння проти "чорних реєстраторів", які переписують храми на ПЦУ

1_1
Страна.ua

У п'ятницю, 3 грудня, у Вінниці, де віруючі УПЦ оголосили війну "чорним реєстраторам", пройшло молитовне стояння біля будівлі обласної адміністрації. Метою акції було привернути увагу до "незаконної перереєстрації" релігійних громад УПЦ в ПЦУ.

Про це повідомляє Центр інформації УПЦ на своїй сторінці у Фейсбук.

У молитовному стоянні взяли участь понад 200 вірян Вінницької та Могилів-Подільської єпархії. Воно почалося опівдні і тривало близько двох годин.

У молитовному стоянні очікувалася участь понад 500 парафіян, але організована поїздка віруючих, які бажають висловити свою активну позицію проти "чорних реєстраторів", зірвалася через раптову відмову перевізників", - сказано в повідомленні.

Як розповів протоієрей Василь Балан, перевізники в останній момент скасували подачу автобусів на прохання поліції.

"Віруючі УПЦ закликали владу не порушувати закон, а також притягнути до відповідальності за незаконну перереєстрацію громад керівника управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігоря Салецького", - йдеться в повідомленні.

1_2
Страна.ua

"Будучи державним службовцем, він ніколи не приховував своєї підтримки ПЦУ, допомагаючи незаконно перереєструвати громади. Відставка Ігоря Салецького є однією з наших вимог", - заявив священик Мурованокуриловецького благочиння протоієрей Ігор Клос.

Зазначено, що у Вінницькій єпархії 25 храмів були перереєстровані незаконно, а за законом таке рішення має ухвалюватися на зборах релігійної громади.

Під час мирної акції до вірян УПЦ вийшли представники Вінницької обласної адміністрації, які зареєстрували заяви вірян УПЦ з вимогою відсторонити від виконання обов'язків Ігоря Салецького, відповідального за реєстрацію релігійних громад у Вінницькій області.

1_3
Страна.ua