Зеленський відповів на петицію про обмеження в’їзду для росіян

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський. Пресс-марафон 26 листопада 2021 року Офіс президента

Ініціатор петиції активіст Сергій Стерненко

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію про заборону або обмеження в’їзду на територію України для громадян Росії. Про це йдеться на сайті очільника держави.

Як відомо, ініціатор петиції активіст Сергій Стерненко. Його петиція зібрала 25 тисяч підписів. Саме тому її має розглянути президент.

Він заявив, що така петиція цілком виправдана на тлі російської агресії. Втім, запровадження додаткових змін у режимі поїздок громадян між Україною та Російською Федерацією "потребує ретельного вивчення та аналізу всіх можливих сценаріїв розвитку".

Також Зеленський зауважив, що ще шість років тому Україна в односторонньому порядку скасувала можливість в'їзду громадян РФ на підставі паспорта громадянина або свідоцтва про народження. Крім того, від 1 січня 2018 року було запроваджено фіксацію біометричних даних іноземців.

Президент передав текст петиції прем'єр-міністру України Денису Шмигалю, секретареві РНБО Олексію Данилову та голові СБУ Івану Баканову з проханням проаналізувати відповідність нинішнього режиму в'їзду до України росіян потребам забезпечення безпеки України та захисту національних інтересів.

Новини за темою: Зеленський обговорив із Меркель стягування російських військ до кордонів України

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що ймовірність повномасштабного наступу Російської Федерації зберігається щодня, але українська сторона готова до будь-якої ескалації. За його словами, ситуація на кордоні повністю контролюється.