Зеленський допомагає газом Молдові через небезпеку викриття у справі Чауса, – ЗМІ

Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський

Офіс президента

Нещодавно Вищий антикорупційний суд України продовжив домашній арешт Чауса до 14 грудня, але його адвокат вирішив оскаржити це рішення

Президент України Володимир Зеленський допомагає з поставками газу Молдові через небезпеку викриття у справі колишнього судді Миколи Чауса.

Як повідомляє Telegram-канал "Пліткарка", у президента Молдови Майї Санду склалася критична ситуація – вона свого часу відмовилася підписувати прямий договір з РФ, а тепер Росія відкладає переговори з Молдовою. А поки це відбувається, Молдова бере газ по 790 доларів, пише ЗМІ.

"Зрозуміло, що Молдова такого собі дозволити не може. У Молдові оголошено НП, у Санду падає рейтинг, в країні розгортається політична криза. Тому Санду погрожує Зеленському викриттям у справі Чауса, яке на тлі офшорних скандалів може зробити його нерукопожатним на заході", – йдеться в повідомленні.

Там зазначено, що в результаті Зеленський вирішує допомогти Санду і передати їй частину газу з українських сховищ.

"В умовах жорстокої кризи на ринку газу в світі і рекордної нестачі газу для наших потреб, Україна віддає газ Молдавії на умовах "повернуть, коли зможуть".

Ми багато бачили: купівлю старих американських суден, Пенсільванського вугілля, Роттердам+, реверс газу, але такої зради інтересів своїх громадян не було... лікарні без тепла, діти без шкіл, люди без опалення, газ по 35, зате рятуємо Санду...", – констатує ЗМІ.

Нещодавно Вищий антикорупційний суд України продовжив домашній арешт Чауса до 14 грудня, але його адвокат вирішив оскаржити це рішення. Тому Апеляційна палата призначила скаргу до розгляду.

Нагадаємо, 30 липня в селі Мазурівка Вінницької області, неподалік від кордону з Молдовою, знайшли викраденого екс-суддю Миколу Чауса.

У Національному антикорупційному бюро, яке розшукувало Чауса у справі про хабарництво, заявили, що правоохоронці затримали його, але з детективами ніхто не зв'язувався для того, щоб передати підозрюваного. Згодом у ЗМІ з'явилася інформація, що Чауса затримали співробітники Служби безпеки України і привезли до Києва. У НАБУ також підтвердили цю інформацію і опублікували відео з "гонитвою" за автомобілями СБУ. У бюро стверджують, що в одному з автомобілів був Чаус.

2 августа адвокат Чауса заявив, що готує клопотання про зміну підслідності справи свого клієнта.