Затримання яхти з українцями: МЗС вручило Грузії ноту

МЗС України

МЗС України

Фото з відкритих джерел

Водночас сторони обговорили заяви експрезидента Грузії Міхеїла Саакашвілі

Заступник міністра закордонних справ Василь Боднар провів зустріч з тимчасовим повіреним у справах Грузії в Україні Давідом Бочорішвілі, під час якої вручив йому ноту щодо затримання яхти з українцями на борту у листопаді 2020 року. Про це повідомила пресслужба МЗС.

"Боднар закликав грузинську сторону забезпечити швидкий і неупереджений розгляд справи затримання в Грузії яхти з громадянами України Володимиром Дяченком і Юрієм Хомичем.

Грузинському дипломату була вручена нота МЗС України з цього питання та вкотре висловлено прохання змінити запобіжний захід та звільнити зазначених українських громадян", - йдеться в повідомленні.

Водночас сторони обговорили заяви експрезидента Грузії Міхеїла Саакашвілі, який нині є громадянином України. Мова йде про заклики до непокори грузинській владі своїх поплічників.

За словами заступника міністра, Україна не втручається у внутрішні справи іноземних держав, а приватна думка окремих громадян не повинна впливати на розвиток стратегічного партнерства України та Грузії.

"Грузія є стратегічним партнером України. Нам важливо розвивати політичний діалог на високому і найвищому рівнях, зміцнювати двостороннє співробітництво в різних галузях, що відповідає інтересам України і Грузії та нашим євроінтеграційним і євроатлантичним прагненням", - зауважив Бондар.

До слова, у листопаді 2020 року грузинські прикордонники затримали яхту з українцями Володимиром Дяченком та Юрієм Хомичем, які прямували до Туреччини. Власником яхти був грузин Михаїл Батурин.

Згодом усіх відправили до СІЗО, де вони перебувають понині.

Новини за темою: У МЗС відреагували на звинувачення Саакашвілі та закликали українців утриматися від контроверсійних заяв щодо Грузії

Нагадаємо, раніше очільник Виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеіл Саакашвілі звинуватив посла України в Грузії Ігоря Долгова в переслідуванні антиукраїнських інтересів, а також назвав його корумпованим чиновником та хабарником.