Новини » Політика Читать эту новость на русском

Захід і РФ проти закону про перехідний період, є ризик ескалації, - Зеленський

Зеленський

Президент України Володимир Зеленський

Офіс президента

Зараз в Україні не треба просувати питання закону про перехідний період, оскільки ризиків більше

Західні союзники України та Російська Федерація виступають проти прийняття закону про перехідний період на Донбасі і в Криму в нинішньому його вигляді. Його ухвалення загрожує ескалацією конфлікту. Про це президент Зеленський розповів під час пресмарафону у коворкінгу "Creative States" на Печерську в Києві.

За його словами, застосування бойових безпілотників на Донбасі і закон про перехідне правосуддя - це два питання, з якими не згодні українські партнери.

"Це не тільки риторика Росії, це в риториці всіх лідерів Європи та не тільки, які спілкуються з президентом РФ. Вони вважають, що якщо ми будемо голосувати закон про перехідне правосуддя, він суперечить повністю "Мінську", це означає, що Україна в односторонньому порядку виходить з "Мінська". І ні у кого зі сторін "Нормандії" тоді немає більше зобов'язань, "Мінська" більше не існує через рішення української сторони. Звучить саме так", - зазначив Зеленський.

Він підкреслив, що це важливий момент, тому зараз в Україні не треба просувати питання закону про перехідний період, оскільки ризиків більше.

"Тут не питання, що Росія проти цього. Ми вважаємо, що це один з принципів, який може призвести до ескалації. Поки на предмет перехідного правосуддя не дуже позитивно реагують і інші наші союзники... Питання в тому, що ми тримаємося за цей "Мінськ". Ви знаєте, я його не підписував і вважаю, що там багато помилок. Проте це те, що є", - додав президент.

Новини за темою: Зеленський зізнався, що ЄС вже відкрито закликає Україну до діалогу із РФ

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський заявив, що ймовірність повномасштабного наступу Російської Федерації зберігається щодня, але українська сторона готова до будь-якої ескалації.