За підсумками року Медведчук увійшов до топ-3 найпопулярніших українських політиків - рейтинг популярності в ЗМІ

Віктор Медведчук
Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук за підсумками 2022 року увійшов до топ-3 найпопулярніших політиків України за цитованістю в ЗМІ.

Про це свідчить "Рейтинг медіапопулярності українських політиків за підсумками 2022 року", підготовлений Українським інститутом політики на основі аналізу повідомлень інформаційних агентств, інтернет-сайтів, друкованих ЗМІ, телебачення і Facebook. Рейтинг найпопулярніших українських політиків у засобах масової інформації за підсумками 2022 року очолили президент Володимир Зеленський, екс-президент Петро Порошенко і голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук.

Віктор Медведчук показав найбільший прогрес серед учасників першої десятки найпопулярніших політиків України. Медведчук додав рекордні + 10 позицій і увійшов до топ-3 за підсумками 2022 року.  За результатами аналізу ЗМІ, найпопулярніший опозиційний політик відстоює такі політичні позиції як нормалізація відносин з Росією і закупівля російського газу безпосередньо у "Газпрому", мирне врегулювання на Донбасі на основі Мінських угод і мирного плану Медведчука, демонтаж зовнішнього управління з боку Заходу і відновлення суверенітету України, а також виробництво власної української вакцини на основі формули "Супутника V".

Екс-президент і голова партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко посів друге місце. Порошенко найчастіше згадувався в ЗМІ у зв'язку з критикою влади і через свою втечу за кордон.  Очолив рейтинг найпопулярніших українських політиків у ЗМІ президент Володимир Зеленський.

Зеленський в 2021 році був присутній в ЗМІ у зв'язку з санкціями і судовими справами проти опозиції на чолі з Віктором Медведчуком, а також через заборону телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK, а потім UkrLive і "Перший Незалежний", створених на основі закритих президентом каналів.  ЗМІ активно критикували Зеленського за невиконання передвиборчих обіцянок, в першу чергу, через зрив мирного врегулювання на Донбасі і підвищення комунальних тарифів.  Світові та українські ЗМІ активно висвітлювали скандал з Pandora Papers, в результаті якого стало відомо, що Зеленський з 2012 по 2019 рр. ухилявся від сплати податків в казну України і виводив гроші з країни через офшорні компанії. 

"Рейтинг медіапопулярності українських політиків за підсумками 2022 року" являє собою список найбільш згадуваних у ЗМІ політичних фігур України, він складається на основі аналізу повідомлень інформаційних агентств, інтернет - і друкованих ЗМІ, ТБ, а також публікацій у соціальній мережі Facebook.