За фактом, а не проти особи: ДБР дало роз'яснення щодо "справи Бутусова"

Юрій Бутусов
Журналіст Юрій Бутусов Цензор.нет

У відомстві додали, що у разі потреби можуть надати журналісту безплатну юридичну консультацію

Державне бюро розслідування дало роз'яснення щодо "справи Бутусова", у якому наголосили, що кримінальне провадження порушено не проти журналіста, а за означеним у його публікації фактом. Про це йдеться у повідомленні, розміщеному на сайті відомства.

"Звертаємо увагу журналістів та лідерів громадської думки, що кримінальне провадження порушено не проти журналіста Юрія Бутусова, а за означеним у його публікації фактом. У Кримінальному кодексі взагалі немає такого поняття, як справа. Є кримінальне провадження, порушене за тим чи іншим фактом, і поки нікому не висунуто підозри, воно не може бути проти будь-кого взагалі", - зазначається у ньому.

При цьому у ДБР додали, що у разі потреби можуть надати журналісту безплатну юридичну консультацію. Та ще раз підкреслили, що предметом розслідування є з’ясування обставин, хто і за яких умов допустив цивільну особу до зброї.

"Ще раз наголошуємо ніякої "справи" проти Юрія Бутусова в провадженні ДБР немає і просимо не втягувати ДБР у політичні обвинувачення. ДБР займається виключно злочинами посадових осіб, і саме можливі ознаки такого злочину й стали предметом нашого провадження", - резюмується у повідомленні відомства.

Новини за темою: Кузьмін: Журналіст Бутусов вистрілив з гармати в бік Донецька. Чи буде кримінальна справа і реакція влади?

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що слідчі ДБР вивчають відео, викладене журналістом Юрієм Бутусовим на його сторінці у Фейсбук, у межах розпочатого кримінального провадження. 28 листопада 2021 року журналіст виклав відео, де він здійснює постріли з "Гаубиці Д-20" калібром 152 мм.