Юрій Бойко: Зростаючі борги по зарплатах роблять навіть працюючих людей бідними

Юрій Бойко
Юрій Бойко Фото з відкритих джерел

З початку року борги з виплати заробітної плати зросли більш ніж наполовину. При цьому темпи зростання заборгованості перед медиками б'ють рекорди, і це - реальна оцінка роботи влади. Про це заявив Співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко.

"Більш ніж на 53% зросла заборгованість із зарплат за перші 10 місяців Цього року і вже перевищила 4 млрд гривень. Найбільш катастрофічно виглядає ситуація у сфері охорони здоров'я, де заборгованість з початку року зросла в 4,8 рази або на 121,2 млн гривень. І це - реальний показник ставлення влади до медиків у період пандемії", - заявив політик.

Він зазначив, що майже половина суми заборгованості по промисловості припадає на машинобудівну галузь, а 871,1 млн гривень – це заборгованість перед шахтарями.

"Зрозуміло, що це ніяк не стимулює гірників збільшувати вуглевидобуток. Це ще один провал влади, який тільки загострює енергетичну кризу в цей опалювальний сезон",-підкреслив Співголова фракції ОПЗЖ.

На думку Юрія Бойка, причина незадовільної ситуації з виплатою зарплати очевидна – безвідповідальний і непрофесійний уряд, всі зусилля якого зі скорочення зарплатної заборгованості звелися до слайдів презентацій і обіцянок, тоді як в реальності масштаби проблем збільшуються.

"Невиплата зарплати на сьогодні стосується понад 150 тисяч штатних працівників підприємств. Борги по зарплаті, поряд з втратою трудових доходів через локдауни, високим безробіттям і зростаючою інфляцією - тільки зберігають і підсилюють бідність серед працюючих людей", - зазначив парламентарій.

Політик вважає, що необхідно терміново вживати заходів для виправлення ситуації із заборгованістю по зарплатах, і опозиція наполягатиме на терміновому виконанні цього завдання.

"ОПЗЖ вимагає від влади невідкладно зайнятися проблемою неконтрольованого зростання заборгованості із зарплати. Поки ж уряд і монобільшість в парламенті займаються порожньою балаканиною і забезпеченням власних інтересів, а не інтересів людей. Ми будемо домагатися прийняття ефективних заходів з ліквідації заборгованості по зарплатах, в першу чергу медикам, де динаміка її зростання прийняла катастрофічний характер", - резюмував Юрій Бойко.