Юрій Бойко: Закінчити війну – це головний пріоритет

Юрій Бойко
ОПЗЖ

Мирні ініціативи мають йти від української сторони. Проте влада обдурила людей на виборах і виявилася нездатною завершити конфлікт на Донбасі. І тепер все більше заганяє себе в глухий кут войовничою риторикою та порожніми заявами. На цьому наголосив Співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко в ефірі телеканалу "НАШ", коментуючи питання відновлення миру в Україні.

"Наразі головним пріоритетом має стати припинення конфлікту на Донбасі. Саме це обіцяв Зеленський та його політична сила на виборах. І це можна було робити на першому етапі, коли вони прийшли до влади та мали повну довіру людей. Потім вони самі себе загнали у кут войовничою риторикою та гучними заявами. Вже зрозуміло, що Зеленський не спроможний повернути мир в Україну", - переконаний політик.

Він наголосив, що правляча політсила просто не зацікавлена ​​у припиненні конфлікту на Донбасі.

"У парламенті лежить з десяток законопроектів, які потрібні для виконання Мінських угод, але їх навіть не виносять на розгляд. І блокує їх правляча партія", - заявив Юрій Бойко.

Парламентар зазначив, що блокуючи процес мирного врегулювання, нинішня влада повторює помилки своїх попередників.

"З політичної карти зникли партії, які ведуть мілітаристську риторику. Люди зрозуміли, що вони ведуть країну до війни, і цього не хочуть. А оскільки знову пішли по колу – треба запитати нинішню владу, чому це знову відбувається. І запитати це мають люди", - наголосив Співголова фракції опозиціонерів.

За його словами, процес мирного врегулювання не буде простим, але його обов'язково треба розпочинати.

"Ініціатива має виходити від української сторони, щоб розблокувати мирний процес. Першим кроком має стати розведення військ. Тоді виникають передумови, щоб перейти до політичного врегулювання у повному обсязі. Якщо крок за кроком виконуватимуть Мінські угоди, настрої в суспільстві змінюватимуться. Процес інтеграції територій не буде простим. Але альтернатива у вигляді війни – ще гірша. Завершення конфлікту дасть змогу розвитку країни", - резюмував  Юрій Бойко.