Новини » Політика Читать эту новость на русском

Відбувається незаконний набіг на права КСУ, – Олена Бондаренко

Олена Бондаренко
Олена Бондаренко Скріншот відео

Проєкт закону президента – згубний для влади, вважає народна депутатка попередніх скликань

Законопроєкт президента України про припинення повноважень всіх суддів Конституційного суду України - це згубне рішення і для Офісу президента, і для самого Володимира Зеленського, і для парламенту.

Про це в ефірі ток-шоу "15" на телеканалі ZIK заявила народна депутатка попередніх скликань Олена Бондаренко.

Гостя ток-шоу, коментуючи ситуацію навколо Конституційного суду України, зауважила, що зараз відбувається невмілий та незаконний набіг на права КСУ.

"Незаконний чому? Тому що жодним законом України права такого у президента, що він витворяє щодо КСУ і його членів, немає. Понад те, у Кримінальному кодексі України існує 365 стаття, за якою, взагалі, нашого пана Зеленського вже можна під білі рученьки та під суд віддати, оскільки це називається "зловживання службовим становищем", – сказала Олена Бондаренко.

Новини за темою: У "Слузі народу" пояснили, чому Рада досі не розглянула президентський законопроєкт про КСУ

Гостя ток-шоу зауважила, що законопроєкт президента про припинення повноважень усіх суддів КСУ взагалі не слід було виписувати.

"Це, однозначно, згубне рішення і для Офісу президента, і для самого Зеленського, і для парламенту, який, не дай Боже, цей папірець "голоснув" би", – додала Олена Бондаренко.

Нагадаємо, раніше Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України вирішив зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування "нікчемне" і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Додамо, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підготував законопроєкт, яким пропонується відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції, які раніше скасував Конституційний суд.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що самостійна відставка суддів Конституційного суду України є найбільш ліберальним шляхом.