В Україні штрафуватимуть за продаж ліків малолітнім: Рада прийняла закон

рада

Верховна Рада України

Фото з відкритих джерел

За правопорушення особа зобов’язана буде сплатити 6 800 - 13 600 гривень

Верховна Рада України розглянула та прийняла в другому читанні законопроєкт про встановлення відповідальності за продаж ліків малолітнім дітям. Про це йшлося під час трансляції засідання парламенту.

Як зазначається, за прийняття закону про встановлення відповідальності за продаж лікарських засобів малолітнім дітям (№5123-1) проголосували 315 нардепів.

Відомо, що у червні парламентарі прийняли цей документ за основу.

Зокрема він передбачає, що продаж ліків малолітнім дітям, а також їхня доставка кінцевому споживачу - малолітній особі потягне за собою накладення штрафу на особу, яка здійснює роздрібну торгівлю лікарськими засобами та/або доставку лікарських засобів кінцевому споживачу, на суму від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (6 800 гривень - 13 600 гривень).

При цьому, якщо протягом року правопорушення буде вчинене повторно, то штраф сягатиме від 800 до 1 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (13,6 тисяч гривень - 23,8 тисяч гривень).

Водночас, згідно з положеннями Цивільного кодексу України малолітньою вважається дитина, яка не досягла 14 років.

Новини за темою: Заборона продажу ліків дітям: Зеленський підписав закон

Нагадаємо, що раніше Верховна Рада заборонила продаж лікарських засобів неповнолітнім. Народні депутати ухвалили у другому читанні законопроєкт №5122.

Так, документ передбачає заборону на відпуск та доставку препаратів кінцевому споживачу - малолітній особі.