В офісі Зеленського визнали: Вони шість місяців "обробляють" закон про військових злочинців. Це порушення закону

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський. Прес-марафон 26 листопада 2021 року

Офіс президента

В офісі президента України Володимира Зеленського визнали, що шість місяців займаються "обробкою" закон України №2689 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права" (про військових злочинців, - ред.). Про це йдеться у відповіді ОП на запит MIGnews.com.ua.

"Повідомляємо, що Закон України" Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права" знаходиться в обробці", - йдеться у відповіді ОП на запит MIGnews.com.ua.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла законопроект №2689 у травні поточного року. На початку червня документ передали на підпис президенту України Володимиру Зеленському, який повинен був підписати документ або ветувати його в 15-денний термін. Цього не сталося досі. А тепер, згідно з процедурою, закон вже не можна ветувати або доопрацьовувати, оскільки відведений на це термін пройшов. Таким чином, Зеленський зобов'язаний підписати закон. Або, це повинен зробити спікер парламенту Руслан Стефанчук. Вносити зміни до вже ухваленого Верховною Радою закону у президента вже немає повноважень. Він може лише, після вступу закону в силу, ініціювати законопроект Про внесення змін до закону, і ніяк інакше.

ОПЗЖ
Фото з відкритих джерел

Раніше голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що проконтролює підписання президентом законопроекту №2689 - так званого "закону Про військових злочинців", який дозволить судити підозрюваних у військових злочинах і злочинах проти людяності.

У свою чергу, доктор юридичних наук, академік Віталій Журавський пояснив, що даний законопроект важливий не тільки для України, а й для міжнародного співтовариства. Академік впевнений, що президент злякався військових злочинців, які повернулися із зони ООС.

"Він злякався. Президент злякався радикалів і тих людей, які повернулися із зони АТО і ООС. Всі правозахисні організації вимагали, щоб цей закон прийняли, Європа вимагала, і США вимагали. Не можуть у нас бути непокараними люди, які знущалися над цивільними, ґвалтують, сексуально домагаються, б'ють або організовують тортури", - зазначив Журавський.