Новини » Політика Читать эту новость на русском

Україна висловила протест РФ у зв'язку з вироком трьом кримчанам у справі "Хізб ут-Тахрір"

Фігуранти справи
Фігуранти справи "Хізб ут-Тахрір" Фото з відкритих джерел

МЗС України вимагає звільнити Рустема Емірусеїнова, Арсена Абхаїрова та Ескендера Абдулганієва

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку із засудженням трьох громадян України у справі "Хізб ут-Тахрір". Відповідний коментар було оприлюднено на сайті відомства. 

Так, 3 листопада Північно-Кавказький окружний військовий суд РФ засудив Рустема Емірусеїнова, Арсена Абхаїрова, Ескендера Абдулганієва до позбавлення волі від 12 до 17 років. 

Як зазначається, у лютому 2019 року трьох українців незаконно затримали після обшуків в їхніх домівках у селищі Октябрське в Криму. 

"ФСБ РФ безпідставно обвинуватила їх у причетності до "терористичної діяльності". У подальшому вони були незаконно переміщені на територію Росії до м. Ростов-на-Дону, що є порушенням норм міжнародного права", - зазначили в МЗС. 

Новини за темою: США засудили нові вироки у справі "Хізб ут-Тахрір"

За даними відомства, сьогоднішні судові вироки щодо позбавлення волі українців є черговим доказом, що держава-окупант продовжує використовувати "драконівські" норми свого антитерористичного законодавства для переслідувань кримчан. 

У зв'язку з цим МЗС висунуло вимогу РФ скасувати рішення суду та звільнити Рустема Емірусеїнова, Арсена Абхаїрова, Ескендера Абдулганієва та усіх незаконно утримуваних нею громадян України.

Новини за темою: У Росії на тривалі терміни засудили 7 кримських татар у "справі Хізб ут-Тахрір"

"Росія повинна негайно припинити грубі порушення прав людини та виконати Резолюції ГА ООН "Територіальна цілісність України від 27 березня 2014 року, "Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)" (2016-2019 рр.). Закликаємо міжнародну спільноту посилити політико-дипломатичний та санкційний тиск на державу-агресора", - зазначили у МЗС. 

Нагадаємо, нещодавно 3 листопада Південний окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону виніс вирок трьом кримським татарам "червоногвардійської групи", обвинуваченим в приналежності до ісламської партії "Хізб ут-Тахрір".