Україна в центрі уваги світових ЗМІ: Експерти нарахували понад 70 тис. публікацій про переслідування опозиції

Світові ЗМІ зацікавилися переслідуванням української опозиції, яке влаштував президент Володимир Зеленський. І таких статей із критикою вже понад 70,5 тисяч. Про це йдеться в сюжеті телеканалу "Перший Незалежний".

Саме закриття опозиційних телеканалів і нові звинувачення голові політради "Опозиційної платформи - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку журналісти назвали широкомасштабною кампанією проти опозиції, яку українська влада почала в лютому цього року.

Особливу увагу світові медіа приділили темі судового процесу, який триває над народним депутатом Віктором Медведчуком. Пишуть, що під виглядом деолігархізації президент впливає на судову систему. 30 липня в залі Київського апеляційного суду Віктор Медведчук і його адвокати годину наводили докази фальсифікації справи. Але суд прийняв потрібне владі рішення. Лідера опозиції залишили під цілодобовим домашнім арештом. Сам Віктор Медведчук назвав рішення суду політичним.

При цьому, поки судилище над опозицією триває, суд ігнорує масові процесуальні порушення, допущені в ході слідства. Про це заявили в "Опозиційній платформі - За життя". Там зазначили, що аргументи захисту розбивають всі сфальсифіковані звинувачення.

"За п'ять місяців органи слідства і прокуратури не навели жодних доказів у цій інспірованій "справі". А це означає, що все, що відбувається  - антиконституційне свавілля і неприкриті політичні репресії, за які все одно доведеться відповісти і виконавцям, і ініціаторам!" - йдеться в заяві партії "Опозиційна платформа - За життя".

У невинності Віктора Медведчука впевнений і народний депутат Анатолій Бурміч: "Замість того, щоб зосередитися на соціально-економічних питаннях, чинна влада зайнялася чищенням опонентів. Це підкреслюють політологи. Передвиборчі обіцянки, а це, зокрема, низькі тарифи та високі зарплати, не виконані".

"Є моменти, з якими влада йшла в очікуванні громадян, але ці моменти не виконуються. Влада вважає, краще зачистити політичне поле, і так, вважає влада, буде більше контролю. Це зіграє злий жарт... Затягується в болото бездоказовості, голослівні звинувачення", - говорить політичний експерт Олексій Якубін.

"Самоствердження шляхом знищення опонентів, саме так оцінюють дії Зеленського як світові ЗМІ, так і українські експерти. Сам процес судилища триває майже пів року. За цей час Україна чула тільки прямі звинувачення, і жоден доказ не було наведено", - йдеться в сюжеті.