Україна готова "створити проблеми для Ірану", - Кулеба про авіакатастрофу "МАУ"

Дмитро Кулеба

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба

МЗС України

Міністр наголосив, що слідство у цій справі повинно тривати

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна в справі про авіакатастрофу "МАУ" готова зайняти більш жорстку позицію і "створити проблеми" для Ірану. Про це він розповів в інтерв'ю Kyiv Post

За словами очільника МЗС, українська сторона хоче бачити, що всі винні в авіакатастрофі постали перед судом і були покарані. Водночас Іран намагається "ухилитися від відповідальності і знайти цапа-відбувайла". 

"Розслідування повинно тривати. Ми не зупинимося, поки в цій трагічній історії не переможе справедливість", - наголосив Кулеба.

Новини за темою: ООН звинуватила Іран в приховуванні інформації про катастрофу літака "МАУ"

Він також зазначив, оскільки самостійно Іран не зміг домогтися справедливості, то Київ налаштований зайняти більш жорстку позицію і спільно з іншими країнами, що залучені в цю справу, розглядає застосування заходів, щоб "створити проблеми для Ірану та спонукати його зайняти чесну позицію".

Нагадаємо, в середині березня іранський орган цивільної авіації оприлюднив остаточний звіт щодо збиття українського пасажирського літака "МАУ" у січні 2020 року. У документі зазначено, що повітряне судно було визнане ворожою ціллю через помилку оператора ППО поблизу Тегерану, і в нього було випущено дві ракети.

Натомість міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав звіт Ірану щодо збиття літака "МАУ" спробою приховати справжні причини авіакатастрофи. За його словами, Іран провів технічне розслідування з численними порушеннями міжнародних стандартів, Чиказької конвенції та IСAO.

Пізніше в МЗС заявили, що Україна вимагатиме на Раді ICAO розгляду оприлюдненого Іраном звіту щодо авіакатастрофи літака "МАУ" і продовження іранською стороною технічного розслідування.