У наглядових радах "пригріли" людей, які займаються промисловим шпигунством, – Бондаренко

Олена Бондаренко
Телеканал ZIK

Допускати іноземців до стратегічних державних підприємств – це нонсенс, заявила колишня народна депутатка

Перебування іноземців в державному управлінні та в управлінні державними компаніями слід заборонити на законодавчому рівні.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявила народна депутатка попередніх скликань Олена Бондаренко.

Олена Бондаренко нагадала, що раніше наглядові ради українських державних підприємств складалися виключно з громадян України, і ця робота велася на громадських засадах. Проте за попереднього президента України Петра Порошенка у 2016 році умови роботи у наглядових радах радикально змінилися, зазначила вона. Зокрема, туди допустили іноземців і у членів наглядових рад з’явилися величезні зарплати. Притім, каже Олена Бондаренко, у себе на батьківщині іноземці, які входять до наглядових рад, таких зарплат не отримували б.

Новини за темою: Наглядові ради – це своєрідний хабар кланам, які "дерибанять" українські підприємства, – Балабан

"А в Україні створили таку сітку, де пригріли, по суті, шпигунів, диверсантів, людей, які займаються у нас промисловим шпигунством, тих, хто працює на інтереси інших держав, і виплачують їм заробітну плату виключно з наших кишень. При тому, що ці люди абсолютно не виконують хоча б мінімум тих обов'язків, які на них покладені формально статутами цих державних компаній і документами, які регулюють діяльність спостережних рад. Я це розцінюю як таке нововведення, придбане за Порошенка, такий собі інститут іноземних "смотрящих", які спостерігають за тим, де б чим поживитися в плані державної власності в Україні", – заявила Олена Бондаренко.

Політикиня наголосила, що допускати іноземців до стратегічних державних підприємств, а отже, до державної таємниці – це нонсенс. На її думку, перебування іноземців в державному управлінні та в управлінні державними компаніями слід заборонити на законодавчому рівні.

Як стало відомо 11 вересня, генеральний директор Державного концерну "Укроборонпром" Айварас Абромавічус написав заяву про відставку.

Нагадаємо, народний депутат від "Слуги народу" Олександр Скічко заявляв, що, як показує досвід сьогоднішньої наглядової ради "Укрзалізниці", іноземці поводять себе неефективно, вони захищають насамперед не інтереси держави, а свої особисті, або ж інтереси певних іноземних компаній.

Як повідомляли, голова Соціальної експертної платформи "Національна стратегія розвитку" Дмитро Співак заявляв, що іноземці на чолі наглядових рад українських монополій – це тотальний контроль над економікою держави.