Теліженко щодо закону про воєнних злочинців: В нормальних країнах такі люди визнані злочинцями і Україна повинна притягувати до відповідальності таких людей

Теліженко
Перший Незалежний

Ті люди, які приймали участь у конфлікті на Сході України і скоювали злочини проти мирного населення повинні нести відповідальність по закону. Про це, коментуючи затягування президентом Володимиром Зеленським підписання закону  №2689 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права", заявив в ефірі телеканалу UkrLive дипломат і політичний експерт Андрій Теліженко.

Він наголосив, що в Україні всі повинні дотримуватися закону, не зважаючи на те, які нагороди має та чи інша людина. 

"Треба, щоб і був закон, яким можливо було цих людей (воєнних злочинців, - ред.) притягнути до кримінальної відповідальності. Вони ж в нас захищені начебто державою, але держава має відповідати, щоб не було хаосу, і щоб не було цих формувань радикально налаштованих, які похитали країну. Їх там один відсоток, бо більшість військових таким мародерством не займалися. Вони мають нести відповідальність. Вони є злочинцями і в нормальних країнах вони і будуть злочинцями, щоб потім це не використовувалось як антипропаганда проти України. Щоб Україна посадила до відповідальності тих злочинців, які це зробили. Ось це має бути. Ось чому ми відрізняємося державою від якогось, вибачте, хаосу чи угрупування чи непідконтрольних територій. Ми маємо робити по закону. От і все", - підкреслив експерт.

Раніше голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що проконтролює підписання президентом законопроекту №2689 - так званого закону Про військових злочинців, який дозволить судити підозрюваних у військових злочинах і злочинах проти людяності.

У свою чергу, доктор юридичних наук, академік Віталій Журавський пояснив, що даний законопроект важливий не тільки для України, а й для міжнародного співтовариства. Академік впевнений, що президент злякався військових злочинців, які повернулися із зони ООС.

"Він злякався. Президент злякався радикалів і тих людей, які повернулися із зони АТО і ООС. Всі правозахисні організації вимагали, щоб цей закон прийняли, Європа вимагала і США вимагали. Не можуть у нас бути непокараними люди, які знущалися над цивільними, ґвалтують, сексуально домагаються, б'ють або організовують тортури", - зазначив Журавський.

При тому, що в офісі президента України Володимира Зеленського визнали, що шість місяців займаються "обробкою" Закону України №2689 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права" (про військових злочинців, - ред.).