Новини » Політика Читать эту новость на русском

Суд надав дозвіл на затримання самопроголошеного голови анексованого Криму Аксьонова

Київський апеляційний суд
Київський апеляційний суд kia.court.gov.ua

Ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 4 жовтня 2021 року скасовано

Колегія суддів надала дозвіл на затримання Сергія Аксьонова, самопроголошеного голови анексованого Криму. Про це повідомляє пресслужба Київського апеляційного суду.

"25 листопада 2021 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу, подану прокурором на ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 4 жовтня 2021 року. Вказаною ухвалою відмовлено у задоволенні клопотання прокурора відділу Офісу Генерального прокурора про надання дозволу на затримання підозрюваного, громадянина А., з метою приводу його для участі в розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою", - йдеться в публікації.

За результатами апеляційного розгляду апеляційну скаргу, подану прокурором, задоволено, а ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 4 жовтня 2021 року скасовано.

Постановлено нову ухвалу, якою клопотання прокурора Офісу Генерального прокурора про надання дозволу на затримання підозрюваного, громадянина А., з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою задоволено.

Як зазначається,  громадянин А. підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 109 ("Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади"), ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 110 ("Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України"), ч. 1 ст. 255 ("Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній"), ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 258 ("Терористичний акт"), ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 279 ("Блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства"), ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ст. 341 ("Захоплення державних або громадських будівель чи споруд") Кримінального кодексу України.

Новини за темою: РФ розмістила в анексованому Криму потенційні носії ядерної зброї, - Джапарова

Нагадаємо, раніше Олексій Резніков заявив, що Росія не отримає водопостачання для анексованого Криму з материка, адже для цього Москві доведеться виділити значний контингент та захопити пів України. За його словами, це буде "дуже дорога історія" для РФ.