Шабовта: Україна не має права захищати себе на міжнародному рівні, поки не імплементує закон про військових злочинців

Закон України
Фото з відкритих джерел

Україна не імплементує у власне законодавство норми міжнародного права, зокрема закон про військових злочинця №2689 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права", і через це не має права захищати себе на міжнародному рівні.  

Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявив президент Всеукраїнської асоціації операторів ринку безпеки Сергій Шабовта.

"У всьому цивілізованому світі саме військові злочини не мають терміну давності, за них ніколи не знімається відповідальність. Дуже шкода, що Україна штучно намагається політизувати цю проблему. Найстрашніше, що ми не імплементовані в систему міжнародного права", - сказав він.

Шабовта зазначив, що Україна не імплементує міжнародні норми у власне законодавство і через це не має права захищати себе на міжнародному рівні.

"Саме законодавство про військові злочини неодмінно має бути в Україні", - додав він.

Раніше голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що проконтролює підписання президентом законопроекту №2689 - так званого закону Про військових злочинців, який дозволить судити підозрюваних у військових злочинах і злочинах проти людяності.

У свою чергу, доктор юридичних наук, академік Віталій Журавський пояснив, що даний законопроект важливий не тільки для України, а й для міжнародного співтовариства. Академік впевнений, що президент злякався військових злочинців, які повернулися із зони ООС.

"Він злякався. Президент злякався радикалів і тих людей, які повернулися із зони АТО і ООС. Всі правозахисні організації вимагали, щоб цей закон прийняли, Європа вимагала і США вимагали. Не можуть у нас бути непокараними люди, які знущалися над цивільними, ґвалтують, сексуально домагаються, б'ють або організовують тортури", - зазначив Журавський.

При тому, що в офісі президента України Володимира Зеленського визнали, що шість місяців займаються "обробкою" Закону України №2689 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права" (про військових злочинців, - ред.).