Рада зібралася на засідання: Що на порядку денному

Верховна Рада
Верховна Рада Фото з відкритих джерел

Серед іншого заплановано проголосувати за законопроєкт про збільшення відповідальності за домашнє насильство

Народні депутати України сьогодні, 29 січня, зібралися на чергове засідання, під час якого поставлять запитання уряду та розглянуть низку проєктів законів та постанов. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Зазначається, що на засіданні очікується Година запитань до уряду щодо стану та проблем реалізації закону "Про соціальні послуги". Водночас у першому читанні на голосування поставлять законопроєкти, які стосуються внесення змін до:  

  • Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" стосовно терміну набрання чинності окремими положеннями;
  • Кримінального процесуального кодексу України у частині забезпечення реалізації функцій прокуратури;
  • Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо збільшення адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства;
  • деяких законодавчих актів щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю;
  • законодавства щодо підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування.

На голосування поставлять і три законопроєкти, які стосуються утворення і діяльності третейських судів. Також у порядок денний планують включити законопроєкт "Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності", а повторно в першому читанні розглянути доопрацьований проєкт закону про внесення змін до законодавства щодо функціонування та обігу аграрних розписок.

Крім того, нардепи обговорять проєкти постанов "Про Національний план вакцинації населення України проти COVID-19", "Про заходи щодо запровадження Електронного реєстру листків непрацездатності" і "Про премії Верховної Ради України для найкращих учасників зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти".

Новини за темою: Рада ухвалила за основу закон про СБУ: Що ним передбачається

У другому читанні Верховна Рада планує розглянути внесення змін до:

  • закону України "Про лікарські засоби" щодо державної реєстрації лікарських засобів під зобов’язання;
  • законодавства щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості;
  • закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо підвищення розмірів допомоги для дітей із тяжкими хворобами;
  • Кримінального кодексу щодо посилення відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень проти журналістів.

Серед іншого в парламенті обговорять і проєкт постанови "Про вшанування пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни", а також у першому читанні – ряд законопроєктів, які стосуються екологічної тематики.

Новини за темою: Рада рекомендує Кабміну встановити пільговий тариф на світло до 100 кВт

Нагадаємо, вчора, 28 січня, Верховна Рада України не зуміла призначити новим міністром енергетики та першим віцепрем'єр-міністром України Юрія Вітренка. Відповідне рішення підтримали лише 204 нардепи з 226 необхідних.