Рада уточнила повноваження Бюро економічної безпеки

Верховна Рада

Верховна Рада України

Фото з відкритих джерел

Відповідний законопроєкт №3959-1 в цілому підтримали 296 депутатів

Верховна Рада ухвалила зміни до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки України (БЕБ). Засідання Ради транслювалося на YouTube.

Відтак, цим проєктом 3959-1, у Кримінальному процесуальному кодексі:

  • визначена основна та додаткова підслідність Бюро економічної безпеки;
  • виключається такий суб’єкт кримінального провадження як орган, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, та вводиться новий суб’єкт - БЕБ;
  • закріплені повноваження для здійснення оперативними підрозділами бюро негласних слідчих (розшукових) дій, а також внесені інші зміни задля належного досудового розслідування кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності БЕБ.

Згідно з законом, органом, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, є Бюро економічної безпеки України. Детективи органів Бюро економічної безпеки України здійснюють досудове розслідування кримінальних правопорушень, передбачених деякими економічними статтями Кримінального кодексу України.

Новини за темою: Бюро економічної безпеки очолив керівник Державної фіскальної служби

Як повідомлялося раніше, президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради нацбезпеки та оборони щодо конкурсної комісії на посаду директора Бюро економічної безпеки. До її складу входитимуть три посадовці.