Рада підсилила незалежність НБУ для продовження співпраці з МВФ

Нацбанк
Національний банк України Радіо Свобода

Законопроєкт №5850, який необхідний для співпраці з МВФ, у другому читанні підтримали 255 депутатів

Верховна Рада ухвалила зміни до закону про Національний банк України. Трансляцію засідання парламенту 19 жовтня 2021 року транслювалося в Youtube.

Як зазначається в пояснювальній записці до проєкту №5850, виключаються положення закону про НБУ, "які, по суті, зобов’язують Національний банк підтримувати економічну політику уряду, якщо вона не суперечить забезпеченню стабільності грошової одиниці України".

Автори документу зазначають, що такі положення статті 52 закону про НБУ не узгоджуються зі статтею 6 закону про НБУ, відповідно до якої НБУ підтримує економічну політику Кабінету міністрів за умови, що це не перешкоджає досягненню таких цілей: досягненню та підтримці цінової стабільності в державі та сприянню фінансовій стабільності, в тому числі стабільності банківської системи.

Законом передбачено унормування питань внутрішнього урядування в НБУ, а саме:

  • доповнений перелік кваліфікаційних вимог до осіб, які призначаються на посади членів Ради НБУ, голови НБУ та його заступників, встановлений перелік обмежень та доповнений перелік підстав для звільнення з посади таких осіб;
  • уточнені окремі норми щодо повноважень Ради НБУ;
  • уточнені окремі норми щодо порядку роботи Ради НБУ та порядок її взаємодії з правлінням НБУ.

Новини за темою: Місія МВФ розпочала роботу в віртуальному режимі: Названо теми переговорів з НБУ

Раніше повідомлялося, що з 21 вересня, в Україні почала роботу місія Міжнародного валютного фонду (МВФ).