Новини » Політика Читать эту новость на русском

Рабінович: Україна у конституційному глухому куті, одні рішення РНБО тягнуть на багато-багато кримінальних справ

рабінович з французами_1

Вадим Рабінович

Фото з відкритих джерел

Україна у конституційному глухому куті, одні рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) тягнуть на велику кількість кримінальних справ. Про це заявив співголова фракції "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Вадим Рабінович.

"У нас так красиво все називається. Наприклад, "боротьба за свободу слова" – і закривають три канали, "Боротьба за свободу журналістики" – і закривають сайт "Страна.ua". Ми весь час за щось боремося, допомагаємо своїй країні, при цьому знищуючи свободу слова і журналістів. Просто знищуємо. Рада національної безпеки, яка, звичайно, для того, щоб допомогти країні – вводить незаконні санкції щодо політиків. Коли вони зрозуміли, що вони починають програвати Медведчуку, вони так само для користі українського народу незаконно посадили Медведчука у в'язницю. Вони протримали його максимальний термін, зрозуміли, що нічого довести не можна, пред'явили нове звинувачення і все", – зазначив політик.

За його словами, спершу він намагався зрозуміти логіку в таких діях влади, але дійшов висновку, що її немає.

"Для того, щоб їм успішно керувати, – їм потрібно було в перший же день оточити себе тими, хто хоча б розуміє, як це працює. Ну візьміть газонокосарку хорошу велику – прийшов, почав косити, поламав собі ноги, поламав газонокосарку. Так це ж країна, а не газонокосарка. Ви бачили хоча б один літак, в якому люди проголосували, хто сьогодні поведе літак? Один каже: "Ну я чудово співаю баритон", "О, баритон поведе літак". Невже ви думаєте, що літаком керувати легше, ніж державою?! Ні, кожна куховарка може керувати – докерувалися", – підкреслив Рабінович.

Все це, за його словами, привело країну в глухий кут.

"Вони вже самі розуміють, що глухий кут, вони самі розуміють, що наробили. Ну, як відступати, що вони тепер робитимуть, адже одні рішення Ради національної безпеки тягнуть на багато-багато кримінальних справ... Сьогодні в країні, хто не знає, повний глухий кут конституційний почався. Конституційний суд відмовив президенту в призначенні суддів на місце інших, що не пішли. Це якийсь нонсенс. Тобто, президент бореться з Конституційним судом, із суддями, з партіями, з опозиційними політиками, з каналами, з журналістами, з Росією, з державним переворотом – "незабагато"?" – підсумував Рабінович.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

20 серпня були введені санкції проти головного редактора інтернет-видання "Страна.ua" Ігоря Гужви, компаній-видавців "Страны.ua", блогера і журналіста Анатолія Шарія, його дружини Ольги. В результаті були заблоковані видання "Страна.ua" і "Шарий.net".