Новини » Політика Читать эту новость на русском

Рабінович про можливий держпереворот: Ми перетворюємося на якусь всесвітню клоунаду, де держава зникає як фактор управління і довіри

Вадим Рабінович

Співголова партії "Опозиційна платформа - За житття", народний депутат Вадим Рабінович

Скріншот із відео

Заяви президента Володимира Зеленського та його команди про можливу підготовку державного перевороту - це якась всесвітня клоунада, де держава зникає як фактор управління і довіри. Про це заявив співголова партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Вадим Рабінович.

"У мене є своє бачення. Воно ґрунтується не на моїх якихось думках, а на логіці подій. Перше: я, звичайно ж, завтра у Верховну Раду одягну джинси та спортивний костюм, куртку якусь. Тому що незручно - тут революція завтра, державний переворот, а я в костюмі. Якось костюм не вписується в держпереворот. Повинна бути така бойова форма", - зазначив політик, відповідаючи на питання, як він відреагував на відповідну інформацію з вуст глави держави.

При цьому він підкреслив, що бачить реальну невідповідність того, що говорив президент Зеленський, і того, що дізналася громадськість пізніше.

"Перший раз про державний переворот ми почули з вуст президента, який сказав, що до цього причетний, на скільки я пам'ятаю, Ахметов і якісь люди. Через кілька годин ми дізналися про цих людей - це три міліціонери відставних і один, як вони кажуть, якийсь невідомий нам співробітник ФСБ, які вчотирьох обговорювали питання, що може бути вони когось ще залучать... Я намагаюся спокійно побудувати логічний ланцюжок. Проте ця заява зроблена, чого туди Ахметова приплели - я взагалі не зрозумів. Якщо, судячи з їхніх розмов, вони говорили, що в Ахметова напевно є там гроші, то він допоможе їм. Але у нас дев'ять десятих країни хоче, щоб їм хтось допоміг на будь-яку революцію. Але в цьому випадку, я думаю, що притягання було зовсім з іншої причини, і до цього ми зараз повернемося.

Йдемо по логічному ланцюжку. Слухаю, що говорить сьогодні, наприклад, віцеспікер парламенту, який по ідеї повинен бути аполітичним, але у нас це, по ідеї, не працює, тому, що говорить Корнієнко: по 1 тис. грн видають в регіонах, щоб брати участь у державному перевороті. У мене питання. Скажіть, де ті заарештовані, які роздавали цю тисячу? У нас же найпотужніша, величезна служба СБУ, МВС, чого у нас тільки немає. Скажіть, де ті люди, яких затримали за роздачу? Це ж підготовка державного перевороту! Ви ж знаєте ціну, все знаєте... Нікого немає. Два пенсіонери, виявляється вони живуть не в Криму, а в Києві. Але це теж 15-е питання, яка різниця.

Йдемо ще далі, виступає голова фракції Арахамія - теж каже, все чудово, Стефанчук - відмінно, президент знає, що говорить. І так, якщо ми віримо президенту, то завтра у нас в країні державний переворот за планом", - перерахував політик.

Все це, на його думку, руйнує довіру до держави, і Україна перетворюється на якусь всесвітню клоунаду.

"Що ми повинні все робити? Те, що обрушили довіру до держави, те, що ми перетворюємося в якусь всесвітню клоунаду, те, що держава як фактор управління і довіри просто зникає - це ми бачимо! Скажіть мені, будь ласка, це і є державний переворот, який заснований на 3-х людях?" - обурився політик.

При цьому Рабінович додав, що, швидше за все, влада думала про інше.

"Вони розуміли, що зараз відбувається: що люди більше не можуть просто виживати, що по-людськи не вистачає просто коштів прожити, що людина, яка чесно працює і не краде - вона не в змозі прогодувати свою сім'ю, людина, яка отримує чесну пенсію - просто не може на неї прожити. Тому підписавши з МВФ грабіжницький договір, який коли опублікують, я боюся, що бігти будуть. Вони оголосили наступні речі, адже зверніть увагу, вони вже сказали, що в січні нападе Росія, а до цього в грудні Росія і Кремль разом з агентами ФСБ будуть розгойдувати. Це антивакси та - хто виступає за тарифи. Всі абсолютно, хто вийдуть на вулицю проти незаконних тарифів, - вони всі агенти Кремля", - підсумував він.

Нагадаємо, 26 листопада президент Володимир Зеленський провів марафон з журналістами, який був присвячений екватору його президентської каденції.

Захід "30 питань президенту України" стартував близько 12:00 і тривав 5 годин. У його ході Зеленський звинуватив колишнього голову Головного управління розвідки Міністерства оборони Василя Бурбу в торгівлі розвідувальною інформацією, а також заявив, що має дані про підготовку державного перевороту на 1 грудня.

Сьогодні, 30 листопада, перший заступник голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко попередив журналістів, що в середу, 1 грудня, можливе блокування проходів до будівлі парламенту. Також, за його інформацією, в регіонах збирають людей, для участі в протестних акціях.