Путін пропонує США продовжити угоду про скорочення наступального озброєння ще на рік

Володимир Путін

Президент РФ Володимир Путін

ТАСС

Російський президент наголосив, що продовження договору має відбутися без будь-яких умов

Президент Російської Федерації Володимир Путін запропонував продовжити на рік чинний договір зі США про обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3) без будь-яких умов. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Як зазначається, за дорученням російського президента пропозицію Вашингтону має донести голова МЗС РФ Сергій Лавров. Якщо сторонам вдасться досягти домовленості, Москва буде готовою обговорити всі наявні в них питання.

Як відомо раніше, Адміністрація Дональда Трампа наполягала долучити до угоди про обмеження СНО-3 і Китай, але в Росії від цього відмовилися. Тим не менше, спецпредставник президента США з контролю над озброєннями Маршалл Біллінгслі перед стартом виборчої гонки повідомив Москву про готовність Вашингтону до подальшого продовження договору на необмежений термін і без цієї умови.

За словами Біллінгслі, сторони вже досягли принципової угоди. При цьому заступник голови російського МЗС Сергій Рябков заявив, що пропозиція Вашингтона неприйнятна для Москви.

Угода СНО-3 передбачає скорочення розгорнутих ядерних запасів між РФ та США. Термін попередньої договору завершується у лютому цього року.

Новини за темою: Путін підтримав ідею дозволити трьом підприємствам України поставки товарів до РФ

Нагадаємо, що  договір СНО-3 був підписаний президентами Росії та США Дмитром Медведєвим і Бараком Обамою в квітні 2010 року. Відповідно до угоди ядерні боєзапаси підлягали скороченню до 1550 одиниць.