МЗС України висловило протест через візит Путіна в окупований Крим

У дипвідомстві назвали поїздку черговим порушенням суверенітету України

Україна і Росія
Фото з відкритих джерел

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку із черговим неузгодженим з Україною візитом президента Росії Володимира Путіна до анексованого Криму. Відповідна заява розміщена на сайті дипвідомства.

Зазначається, що поїздка Путіна розпочалася сьогодні, 27 серпня. В українському МЗС зазначили, що цей візит розглядається як "грубе порушення російською стороною державного суверенітету і територіальної цілісності України, цинічне і демонстративне нехтування російською стороною загальновизнаними принципами та нормами міжнародного права".

Крім того, в дипвідомстві наголосили, що будівництво дороги, як і будь-які інші дії окупаційної влади, не змінять конституційно закріплений статус Автономної Республіки Крим та міста Севастополь як невіддільної частини території України.

Водночас МЗС обіцяє працювати над розширенням санкцій проти осіб, причетних до протиправної діяльності на тимчасово окупованому півострові. "У зв’язку з візитом президента Російської Федерації до АР Крим і м. Севастополь російському зовнішньополітичному відомству передано ноту протесту", – резюмували в дипвідомстві.

Новини за темою: Білорусь висловила протест Польщі через спроби втручання у внутрішні справи

Нагадаємо, сьогодні, 27 серпня, Україна надіслала Росії ноту протесту через "гумконвой" для ОРДЛО. В українському МЗС звинувачують російську сторону в переміщенні вантажу без офіційної згоди України, порушенні українського законодавства та умов доставки гуманітарної допомоги.