Медведчук: Адвокати розбивають необґрунтовані і безпредметні звинувачення на мою адресу, є юридичні зрушення

Віктор Медведчук
Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук 112ua.tv

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив, що зараз його адвокати ведуть боротьбу проти необґрунтованих і безпредметних звинувачень, які висунули на його адресу, і фіксують юридичні зрушення. Про це нардеп заявив в інтерв'ю телеканалу "Росія-24", повідомляє прес-служба партії

"Юридичні зрушення є, вони полягають в тому, що йде боротьба, яку я здійснюю, яку сьогодні реалізує команда адвокатів, розбиваючи ті абсолютно необґрунтовані, абсолютно дурні, безпредметні звинувачення, які висунуті на мою адресу. Все це може бути розцінено тільки як незаконне кримінальне переслідування і політичні репресії", - зазначив нардеп. 

Віктор Медведчук вважає, що таким чином влада, відволікає увагу від себе і залучаючи його до його персони. Він назвав це видом боротьби влади проти тих, хто нібито скоїв злочин, ‒ нічого іншого не домагається або не досягає.

"І судові засідання, які проходять і щодо продовження запобіжного заходу, і щодо обрання якихось обмежувальних заходів, вони всі є свідченням того, що доказова база повністю відсутня. Те, що сьогодні є звинуваченням, абсолютно неприпустимо в контексті вимог чинного законодавства. Це огульні звинувачення з боку СБУ, яка перетворилася сьогодні на злочинний механізм виконання незаконної волі Президента і його команди по відношенню до мене і в цілому по відношенню до ОПЗЖ", - підкреслює нардеп.

У той же час Медведчук зазначив, що він з групою своїх адвокатів продовжить боротьбу в судах. 

"Ми боремося, і я впевнений у своїй правоті. І я впевнений в тому, що звинувачення не володіє доказами з однієї простої причини: дії, які мені інкримінуються, мною ніколи не відбувалися і не могли відбуватися", - підсумував депутат. 

Нагадаємо, провідний європейський адвокат Бертран Мельмендьє приєднався до команди правового захисту голови політради "Опозиційної платформи - За життя", народного депутата Віктора Медведчука. Він підписав договір про правовий захист лідера опозиції. 

12 жовтня Печерський районний суд прийняв рішення про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту Медведчуку за новою підозрою до 7 грудня. Сам Медведчук заявив, що продовжить боротьбу з нинішньою владою незалежно від того, наскільки посиляться репресії щодо нього. Він підкреслив, що разом з "Опозиційною платформою - За життя" будуть продовжувати захищати інтереси українського народу.

"Прокурори нехай не хвилюються. Все взяв, до всього готовий, все буду робити, як буде встановлено законом, але при цьому буду далі продовжувати боротися з цією владою, так, як і боровся. Власне кажучи, так, як бореться і буде продовжувати боротися партія", - підкреслив Медведчук.

Раніше народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін заявляв, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді і сприянні тероризму, проте адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон.

8 жовтня Генеральна прокуратура і Служба безпеки України оголосили нову підозру в держзраді і сприянні тероризму Віктору Медведчуку. Нові звинувачення пов'язані зі зривом поставок вугілля в Україну з ПАР і сприянні поставок палива з окупованих територій Донецької та Луганської областей в 2014 році.

Як повідомлялося, у першій кримінальній справі Печерський районний суд прийняв рішення про продовженні строків запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту Віктору Медведчуку на 2 місяці, до 31 жовтня.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "опозиційної платформи - за життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжні заходи і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 114 853 матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.