Марунич: Якщо Зеленський за мир, то чому лідер "партії миру" Медведчук під арештом?

Дмитро Марунич

Дмитро Марунич

genplanua.com

Фактично вимога МЗС ФРН і Меркель, щоб Україна імплементувала "формулу Штайнмаєра", означає, що Зеленського "ткнули носом" в невиконання зобов'язань, взятих на себе в Парижі в грудні 2019 року. Про це у своїй колонці для ділового видання "Капітал" ‒ офіційного партнера The Financial Times – написав політичний експерт Дмитро Марунич.

"Здавалося б, що тут такого? МЗС ФРН зажадало від Зеленського & Co імплементувати в законодавство України "формулу Штайнмаєра". А 10 днями раніше те ж саме зажадала федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель. Чому ж так переполошилися Офіс президента "і спікери, що приєдналися до нього" ротом?" - задався питанням експерт.

Марунич нагадав, що Зеленський у грудні 2019 року прямим текстом зобов'язався виконувати "формулу Штайнмаєра", про що свідчить Комюніке нормандського саміту , яке досі висить на сайті www.president.gov.ua.

При цьому Марунич підкреслив, що всі ініціативи з імплементації "формули Штайнмаєра" належать Віктору Медведчуку і його соратникам.

"Просто, як писав Довлатов,"відкривається широка хвилююча тема...". Тому що Зеленський на міжнародному рівні опинився в незручному становищі. Справа в тому, що у Верховній Раді з листопада 2019 року зареєстровано законопроєкт про імплементацію "формули" в українське законодавство. Ось тільки під цим законопроєктом стоїть підпис не Зеленського, а Медведчука. І до речі, це Медведчук приїжджав в Бундестаг в рамках свого "міжпарламентського діалогу в ім'я миру" і презентував свій мирний план", ‒ нагадав експерт.

При цьому, зазначив Марунич, автор мирного плану для Донбасу Медведчук перебуває під домашнім арештом.

"Але при цьому Порошенко, якому Зеленський обіцяв "Я ‒ ваш вирок", гуляє на волі і у вус не дме. На Донбасі тривають бойові дії, як і при Порошенку. А Медведчук перебуває під домашнім арештом. Причому за пів року ніхто так і не пред'явив нам ніяких доказів. А суд просто переносить дати засідання, щоб не дати опротестувати арешт", - констатував експерт.

За словами Марунича, фактично Меркель і МЗС ФРН "ткнули носом" Зеленського в те, що потрібно виконувати зобов'язання, які він взяв на себе під час нормандського саміту в Парижі.

"Наші міжнародні партнери" грошей не дали, по "Північному потоку-2" Байден, Меркель і Путін повирішували без Зеленського, навіть не помітивши всі ці крики "нічого про Україну без України". Так ще й вимагають виконувати зобов'язання і впроваджувати "формулу Штайнмаєра". При цьому головна людина, яка повинна бути союзником влади, якщо Зеленський дійсно за мир, знаходиться під домашнім арештом. Причому Меркель особисто знає цю людину, адже в 2014 році саме вона просила Порошенка включити Медведчука в Тристоронню контактну групу", ‒ аргументував експерт.

"Ось і переполошилися в ОП, тому що за фактом міжнародні партнери в особі ФРН і особисто Меркель ткнули Зеленського носом в те, що обіцянки треба виконувати. А поки що всі ознаки говорять про те, що після Порошенка до влади прийшов "Порошенко №2" і розповідає нам байки, замість того щоб "просто перестати стріляти"", ‒ підсумував політичний експерт Дмитро Марунич.