Кулеба назвав головну перепону членства України в ЄС і НАТО

Дмитро Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба

Главком

Це бачення деяких країн-членів крізь призму їх відносин з Росією

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що бачення окремими країнами ЄС і НАТО України крізь призму їхніх відносин з Росією є головною перепоною вступу України в ці союзи. Про це йшлося в його інтерв’ю німецькому виданню Die Zeit, повідомила "Європейська правда".

За словами міністра, членство України в Євросоюзі та Північноатлантичному Альянсі (НАТО) - це лише питання часу.

"Україна - природна частина європейської та євроатлантичної спільноти. Ми розуміємо, що в ЄС існує певний скепсис щодо подальшого розширення. І що країна має відповідати всім Копенгагенським критеріям, яких ми досягнемо. Втім, не це головна перепона для нашого членства в ЄС", - зазначив він.

При цьому Кулеба наголосив, що головна перепона - "те, що окремі країни НАТО та ЄС досі дивляться на Україну крізь призму своїх відносин з Росією".

"І тому мій меседж до них простий: сприймайте Україну за її власними якостями та чеснотами. Ми заслуговуємо на те, щоб на Україну дивилися як на Україну. Відносини з Росією - це одне, відносини з Україною - це інше", - підкреслив він.

Новини за темою: Жодна третя країна не має права на вето щодо вступу України в НАТО, – глава Пентагону

Нагадаємо, що раніше у Північноатлантичному Альянсі (НАТО) пояснили, чому Україна досі не в його складі.

Так, оскільки Україна ще не є частиною Альянсу, то не підпадає під дію положення про колективну оборону - п'ятої статті Вашингтонського договору (напад на будь-яку з держав-членів НАТО розглядається як напад на них усіх).