Новини » Політика Читать эту новость на русском

КСУ відклав проведення присяги двох призначених Зеленським суддів, - джерело

КСУ

Конституційний суд України

Фото з відкритих джерел

Церемонію відтермінували до появи вільних посад

Конституційний суд відтермінував приведення до присяги Оксани Грищук і Олександра Петришина, яких президент України Володимир Зеленський своїми указами призначив суддями. Про це "Укрінформу" повідомило джерело у суді.

"Суд прийняв постанову, якою відтермінував приведення до присяги до того часу, поки не з'являться вільні посади", – йшлося в повідомленні.

Так, голова КСУ або його заступник протягом п'яти робочих днів з дня призначення нового судді скликають спеціальне пленарне засідання Великої палати суду, під час якого суддя складає присягу і набуває повноважень.

При цьому кворум для проведення такого спецзасідання не потрібен.

Зокрема на сайті президента були розміщені укази №596/2021 та №597/2021 про призначення Оксани Грищук і Олександра Петришина на посади суддів КСУ.

За інформацією пресслужби глави держави, Зеленський виконав свій конституційний обов'язок та здійснив призначення двох суддів до складу КСУ на відповідні місця, які залишалися вакантними з березня цього року.

Новини за темою: КСУ розгляне конституційність реформи Вищої ради правосуддя

Як повідомлялося раніше, 26 листопада президент України Володимир Зеленський призначив двох суддів Конституційного суду за квотою президента.

Також припускалося, що вони займуть місця Олександра Тупицького й Олександра Касмініна.