Годний: Медведчук каже, що ціна на газ може бути 4 грн за кубометр, але влада нічого не робить

Віктор Медведчук
Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

Глава політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук впевнений, що ціна на газ для українців може бути 4 грн за кубометр, проте влада нічого не робить. Про це заявив політолог Сергій Годний в ефірі телеканалу Ukrlive.

"Різке зростання цін на продукти харчування, газ і електроенергію були очікувані. І заплатить за це найбідніший: пенсіонери, через збільшення цін на продукти харчування, через збільшення цін на проїзд. Заплатять найбільш незахищені верстви населення. Маючи свої власні автомобілі вже платять за збільшення цін на паливо, але ситуація в тому, що все це було передбачувано, і ми про це говорили. Вони думають, що дуже просто закрити канали, вимкнути критику, і ситуація сама по собі розсмокчеться", - зазначив придатний.

Він також додав, що навіть за нинішньої ситуації проблему ще можна вирішити.

"Навіть зараз при такій ситуації ще є можливість вирішити питання шляхом укладення прямих домовленостей, наприклад, з Російською Федерацією з приводу енергоносіїв. Лідер опозиції Віктор Медведчук про це говорить. Він упевнений, що можливо зробити, щоб вартість газу для українців була 4 гривні, але чому влада цього не робить, у мене є тільки одне пояснення – тому що вони вороги українського народу, тому що вони думають про корупційні засоби, які отримують на тому, що перепродують той же російський газ. Адже мотивація зростання цін - у зв'язку із зростанням цін на енергоносії. Такий сюр виходить. Ми ж як від російського газу не залежимо-яке питання до зростання цін", - задався питанням політолог.

Раньше Медведчук заявив, що Україні необхідно разом з Євросоюзом і Росією створити газовий консорціум для безперебійного транзиту блакитного палива з Росії. За його словами, щоб зберегти газотранспортну систему (ГТС) України і запобігти катастрофі в енергетиці, українській владі необхідно припинити "політичні спекуляції" на темі газу і діяти в інтересах громадян.

Медведчук підкреслив, що для безперебійних поставок газу за "реальною ціною, без переплат європейським посередникам" слід почати переговори про постачання російського блакитного палива.